Pendik’te Afgan beton döküp öldürüldü

Pendik’te yabancı uyruklu kişiler tarafından Avrupa’ya götürülecekleri yönünde kandırılan 5 Afgan, rehin alındı. Afganlardan biri üstüne beton dökülerek öldürüldü.

Olay, Pendik’in Güllübağlar Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kendileri gibi yabancı uyruklu 2 kişi tarafından Avrupa’ya götürülecekleri vaadiyle kandırılan 5 Afgan, telefonları ve paraları alınarak bir gecekonduya götürüldü.

Afganlar kendileri gibi yabancı uyruklu 2 kişi tarafından gecekonduda 5 ay boyunca hapsedildi. Rehin tutulanlardan Raşit M.’nin abisi ile iletişime geçen insan kaçakçıları, 5 bin 600 euro fidye alarak 4 Afgan’ı bıraktı. Ancak Raşit M.’yi bırakmadılar. Raşit M.’ye işkence yapan saldırganlar, daha sonra onu öldürerek bahçeye gömdü.

Raşit M.’nin arkadaşları olayı polise ihbar etti. Polisler Pendik’teki dehşet evine operasyon düzenledi. Evde kimse bulunamazken bahçede beton döküşmüş alan tespit edildi. Yapılan kazıda Raşit M.’nin cesedi ile karşılaşıldı. Bulunan ceset otopsi amacıyla Adli Tıp Kurumuna kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.