Erol Altunoğlu Projelerini Açıkladı

- Yorumla

CHP’den Kartal Belediyesi’ne Başkan Aday Adayı olan Malimüşavir Erol Altunoğlu projeleriyle göz dolduruyor.

Seçim çalışmalarına devam eden Altunoğlu projelerini açıklamaya devam ediyor.

İşte Altunoğlu’nun projeleri ile ilgili kendi açıklamaları:

Yakacık – Kartal tranvay hattı

“Kartal’da Avrupa hafif raylı sitemler birliğine üye olmak suretiyle Kartal Belediye’sine ait olan yollardan geçirmek suretiyle Kartal köprüsü-Yakacık istikametine ve yine Kartal köprüsü- sahil istikametine hafif raylı sistem olarak bahsedilen tramvay’la ulaşım olanağı sağlayacağım.”

Her mahalleye aşevi

“Bütün olanaklarımız hemşehrilerimizin insanca yaşaması için seferber edilecektir.Önceliğimiz insandır. Bu bakımdan, her mahalleye mutlaka aşevi açılacaktır. Aşevinin yeri tayin edilirken, lokanta esnafının etkilenmemesi dikkate alınacak; günlük kent konseyi ,mahalle birimi, genel sekreterinin vereceği bilgiler ışığında ihtiyaç sahibi ailelere günlük tabldot yemek verilecektir.”

Evde bakım hizmeti

“Bakıma muhtaç yaşlı hemşehrilerimizin sorunsuz ve sağlıklı bakımı ücretsiz olarak yaşlı bakım evlerinde sağlanacaktır.

Her mahallede 7/24 ambulans hizmeti verecek olan araçlar bulundurulacaktır.Sağlik sorunlari olan yurttaşları ilgli sağlik kuruluşuna ulastirilması sağlanacaktır.

Ayrıca, 60 yaşını doldurmuş ve en az 10 yıldır Kartal’da oturan hemşehrilerimize kıdemli hemşehrilik belgesi verilecektir. Bu belgeyi taşıyanlar, belediyeye ait bütün hizmetlerden bedava yararlanma imkanına sahip olacaklardır.”

Her çalışana eşit imkan

“Belediye’de en taban görevde çalışan işçi ve memurun imkanlarını, en tavanda bulunan Yöneticilerle eşitleyeceğim.
İşçi ve memur hangi olanaklarla işe geliyorsa başta Belediye Başkanı olmak üzere tüm yöneticiler aynı olanakllarla işe gidip gelecekler.
Örneğin; Başta Belediye Başkan’ının makam aracı,koruması ve şöför hizmetini kaldırmak suretiyle tüm yöneticilerden bu uygulamaya uymalarını isteyeceğim.”

Mahalle meclisleri

“Planlar konusunda, Kartal’a hizmet vermek için kurulmuş bütün gönüllü kuruluşlarla ortak çalışmalar yapılacak, uzmanların görüş ve önerileri ısrarla aranacaktır.

Kent sorunlarının karara bağlanması aşamasında, sürekli olarak kent konseyi mahalle birimi mahalle meclislerinin görüşü ve onayı alınacaktır.

Kartal Belediyesi Meclis Toplantıları hakkında her mahallenin merkezine konulacak dev ekranlar vasıtasıyla halkımız bilgi sahibi olacaktır.”

Ve gençler

“Hemşehrilerimizin ve özellikle gençlerin becerilerinin artırılması geleceğe iyi hazırlanmaları ve ekonomiye katkılarının sağlanması amacıyla eğitim alanında önemli görevler üstlenilecektir.

Mali imkanı bulunmayan gençlerin üniversite eğitim giderlerine hissedilir katkılar yapılacaktır, ayrıca yurt desteğide verilecektir.

Yurt ve kent ekonomisine hemşehrilerimizn katkılarını sağlamak ve meslek sahibi olmalarını sağlamak ve asgari eğitimi verebilme böylece aile gelirlerinin artmasına yardımcı olabilmek için kadınlara erkeklere ve gençlere iş kazandırmaya çalışılacaktır. Bu amaçla her mahalleye kurulacak iş kazandırma merkezleri sevk ve idare kurslarında genç ve yetişkinlerin meslek sahibi olmaları sağlanacaktır.

İlçemizde, ücretsiz bilgisayar, sekreterlik, yabancı dil eğitimi veren kurslar düzenleyen ve diploma veren bir bilgi beceri enstitüsü kurulacaktır. Çocuk ve gençlerimizin sağlık, eğitim kültür ve spor gereksinimlerinin karşılanması öncelikli ve ağırlıklı çalışma alanımızı oluşturacaktır.

Bu amaçla her mahallede belediye destekli, bir futbol, basketbol, ve diğer spor dallarında kurulu olan yada kurulu olacak olan takımların katılacağı bir belediye ligi oluşturulacaktır. Bu ve benzeri faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi için gerekli spor alanlarını her mahallede gençlerimizin hizmetine vereceğiz.

Her mahalleye eğlence folklor müzik tiyatro sanat becerilerinin sergilenmesi geliştirilmesi izlenmesi için birer sanat evi kurulacaktır. Ayrıca, her mahallede geleneksel günlerde aileler için bedava eğlence programları düzenlenecektir.”

x
Yorumlar