Genshin Impact Steam’de var mı?

Genshin Impact oyun dünyasını kasıp kavurdu, ancak birçok oyuncu, özellikle PC’de oynuyorsa, tüm oyunlarının tek bir yerde olmasını istiyor. Peki Genshin Impact, PC’nin en büyük dijital oyun dağıtım istemcisi olan Steam’de mevcut mu?

Cevap hayır ve evet. Genshin Impact, Steam’den veya GoG, Epic Game Store veya Uplay gibi diğer dağıtım yazılımlarından indirilemez. Yalnızca miHoYo’nun kendi yayın sitesi aracılığıyla ve yüklemek için istemcilerini indirerek edinilebilir. Genshin’in başka bir istemcide görünüp görünmeyeceğine dair bir bilgi yok, bu yüzden Steam’de çıkmasını bekliyorsanız, dişinizi sıkıp miHoYo’dan indirin.

Ancak Steam’in sağladığı tüm özelliklere, sohbete, ekran görüntülerine ve benzerlerine erişmek için Genshin Impact’i Steam üzerinden oynayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Steam’i kullanmak ve Steam Dışı Oyunlar işlevi eklemek.

Bunu yapmak için Genshin Impact PC’nize yüklenene kadar bekleyin ve Steam hesabınıza giriş yapın. Ardından şu adımları izleyin.

  1. Sol alt köşede, Oyun Ekle seçeneği bulunur.
  2. Üzerine tıklayın ve ardından Steam Dışı Bir Oyun Ekle’yi seçin.
  3. Genshin Impact’i bulmak için oyunlar ve uygulamalar listesinde gezinin.
  4. Adının solundaki kutuyu işaretleyin.
  5. Ardından Seçili Programları Ekle’ye tıklayın.

Kütüphanenizi kontrol edin ve Genshin Impact orada olacak ve ardından diğer Steam oyunlarında yaptığınız gibi çalıştırın.