Pendik Belediyesi CeBIT Bilişim Fuarı’nda

- Yorumla

Vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için teknolojiyi tüm imkanlarıyla kullanan Pendik Belediyesi, CeBIT Bilişim Eurasia’ya katıldı. Pendik Belediyesi’nin son teknolojiyi içeren onlarca uygulaması, ‘Hayatı kolaylaştıran Dijital Devrim’ sloganıyla ziyaretçilere tanıtılıyor.

Bilişim, Teknoloji ve İletişim Platformu CeBIT Bilişim Eurasia bu yıl yine teknoloji meraklıları için Yeşilköy’deki CNR Expo Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Yerel yönetim alanında öncü uygulamalara imza atan Pendik Belediyesi de kullandığı teknolojileri “Hayatı kolaylaştıran dijital devrim” sloganı ile fuarda tanıtıyor. Sosyal ağlar aracılığı ile ayda 300 bin kişiye erişim sağlayan, e-devlet portalına entegre olan ilk yerel yönetim özelliğini taşıyan, kısa süre önce de 360 derece kent bilgi sistemini vatandaşın kullanımına sunan Pendik Belediyesi’nin stantı, salon 7 – B 08’de yer alıyor.

Stantta neler tanıtılıyor?

-İnteraktif Belediyecilik uygulamaları
-e-imza
-Coğrafi Bilgi sistemi
-Vatandaşın da yararlanabileceği 360 derece kent bilgi sistemi
-Belge yönetim ve dijital arşiv
-Mobil uygulamalar (IOS ve Android)
-Ücretsiz wi-fi hizmeti
– Led Ekran hizmeti

İleri teknoloji ürünleri sergileniyor

Açılışı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda bilişim firmalarının yanı sıra makine, tekstil, lojistik, turizm, eğitim, sağlık sektörleri yer alıyor. Fuar, zaman zaman teknoloji firmaları tarafından yapılan ilginç tanıtımlara da sahne oluyor. 24 Ekim’de başlayan Fuar, 27 Ekim Pazar günü sona erecek.

Standa uğrayan ziyaretçilere Pendik Belediyesinin teknolojik altyapısı hakkında bilgi veriliyor.

Teknoloji firmaları, zaman zaman ürünlerini tanıtan ilginç gösteriler sunuyor. İstanbul Üniversitesinin ürettiği güneş enerjisi ile çalışan otomobil de fuarın dikkat çekenleri arasında yerini aldı.

x
Yorumlar