Kartal’da Atatürk Kupası Satranç Turnuvası

400 başvuru ile büyük ilgi gören etkinliğin üç gün süreceği ve dört kategoride yedi tur olarak yapılacağı açıklandı. Ülkemizin işgalden kurtuluşunun önderi ve Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anma kapsamında ki Kartal Belediyesince düzenlenen Satranç Turnuvası törenle başladı.

Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Eğitim Çadırı’ndaki etkinliğin açış konuşmasını yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, salonu dolduran onlarca genci bir arada görmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek şöyle dedi. “Atatürk’ün şu manzaradan bizler kadar veya bizden daha fazla mutlu olacağına çok çok eminim. Öyle ki gençleri gördüğüm zaman neden irfanlı, vicdanlı ve Çalışkan nesiller istemiş daha iyi anlıyorum. Atatürk bu ülkeyi sizlere, gençlere emanet etmiştir. Bizlerde sizlere güveniyoruz.”dedi.

Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz konuşmasında satrancında önemine dikkat çekti. Başkan Öz “En önemlisi bizler hayatta belki vakit bulup satranç oynamıyoruz. Ama yerel yöneticilerin ayakta kalmaları için en büyük oyunu, satranç hamlelerini veya hayat hamlelerini çok iyi yapmalarıdır. İşte bu hamleleri iyi bilenler de iyi yönetici oluyorlar. Burada önemli olan ödül kazanmak değil, burada olmak yarışmaya katılmaktır. Sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından yaptığı satranç hamlesiyle turnuvayı başlatan Başkan Öz, bütün sporculara başarılar diledi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar