Sultanbeyli emniyeti bir yılı değerlendirdi

- Yorumlar

Sultanbeyli Emniyeti hizmetlerini iyileştirebilmek adına her yıl düzenlediği “Huzur Toplantısını” tekrarladı. Kaymakam Mehmet Ceylan’ın başkanlığında Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda ilçenin emniyeti ve suç oranları ile alakalı bir yıllık istatistiksel veriler sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, önce ilçeye yeni atanan Emniyet Müdürü Vahap Karaca ile tüm emniyet personeline ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti ve Emniyet Derneği’nin yeni yönetimine başarılar diledi.

“Siz vatandaşlarımızın desteği ve kurumlarımızın uyum içinde çalışmasıyla ilçemizin huzur ilçesi olması sağlanmıştır. Kaymakamımız ve Emniyet Müdürümüze teşekkür ediyorum.” diyen Keskin, ilçede emniyet hizmetleri noktasındaki yeniliklerden bahsetti.

Yeni polis merkezleri ve artan polis sayısıyla Sultanbeyli’nin güvenliğinin tesisinde büyük yol katedildiğini söyleyen Keskin, “Sizlerle birlikte Sultanbeyli daha güzeli yakalayacak. Belediye olarak kurumlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Ardından konuşan Kaymakam Mehmet Ceylan, ilçedeki emniyet çalışmalarıyla ilgili bir yılı değerlendireceklerini söyledi ve “Sultanbeyli, gerçekten İstanbul’un diğer ilçelerine göre oldukça huzurlu. Teşkilatımızın gayretleri, İl Emniyet Müdürlüğümüzün desteği ve belediyemizin katkılarının bunda büyük payı var. Ancak asıl önemlisi siz değerli Sultanbeylililerin bizlere vermiş olduğu destek. Çünkü bu işlerde önemli olan halkla bütünleşebilmektir.” dedi.

Ardından İlçe Emniyet Müdürü Vahap Karaca, bir sunum gerçekleştirdi ve önce teşkilatın yapısını, ardından ilçedeki suç oranlarını vererek yapılan çalışmaları anlattı. Sultanbeyli’de açılan yeni polis merkezleri ve artan polis sayısıyla, güvenlik noktasında ilçenin her geçen gün daha iyiye gittiğini söyleyen Karaca, suç eğilimlerindeki azalmayı sayısal verilerle dinleyicilere aktardı ve “Sultanbeyli’deki tüm kurumlar şehrin daha güvenli olabilmesi için Emniyet Müdürlüğümüze destek vermektedir. Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü olarak bizler de, suç oranlarının sıfıra inmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

x