Çocuk Dostu Oteller Nerede Bulunur?

Tatil yapmak; balayı çiftlerinin yanı sıra ailelerin de hakkıdır. Takdir edersiniz ki, çocuklu bir ailenin tatil yapması oldukça zordur. Her şeyden önce, bazı otellerin çocuk kabul etmediğini ifade edebiliriz. Bilhassa çok sayıda yabancı turisti ağırlayan otellerde 12 veya 16 yaşından küçük çocukların otelde kalmalarına izin verilmeyebilir. Bu durum; çocuklu aileler için sıkıntı yaratabilir. Ancak, üzülmeye gerek yok! Çocuklu aileler; bilhassa çocuk dostu oteller sayesinde sorunsuz bir tatil yapabilirler.

Çocuk Dostu Otel Tavsiyeleri

Çocuk dostu oteller; Türkiye’nin aklınıza gelebilecek her bölgesinde yer alır. Bu tür otelleri özel kılan birtakım detaylar mevcuttur. Her şeyden önce, 12 yaşından küçük bir veya iki çocuktan konaklama ücreti almamaları söz konusudur. Bunun yanı sıra, otellerin bünyesinde başta su kaydırağı olmak üzere çocuk havuzu ve daha birçok eğlence aracı yer alır. Çocuklar; bu tür otellerde harika vakit geçirebilirler. Ayrıca, çocuk dostu oteller; çocuk kulübüne de sahip olan konaklama seçenekleridir. Bu sayede, aileler; çocuklarını çocuk kulübüne bırakarak tatilin tadını biraz da tek başlarına çıkarabilirler.

Çocuk dostu oteller; yeme içme seçenekleri ile de takdir toplamasını bilirler. Bu tür otellerde çocuklara özel menüler hazırlanır. Hatta, birçoğunda snack restoran olduğunu da ifade edebiliriz. Çocuklar; hamburger veya pizza gibi hoşlarına gidecek şeyleri rahatlıkla tüketebilirler. Gelin, şimdi de Türkiye’deki en iyi çocuk dostu oteller listesine bir göz atalım!

  • Adenya Hotel Resort: Alanya sınırları içerisinde yer alan bir oteldir. Balayı çiftlerinin yanı sıra çocuklu ailelere de hitap etmesi ciddi bir avantajdır. Otelin deniz manzaralı aile odası seçeneği göz doldurur. Aileler; bu geniş odada çocuklarıyla beraber sorunsuz bir şekilde kalabilirler. Bunun yanı sıra, otelin bünyesinde çocuklara hitap eden çok sayıda aktivite vardır. Bilhassa çocuk havuzları, oyun alanları, çocuk bakım servisi hizmetleri ve uyku odaları mevcuttur.
  • Ela Excellence Resort Belek: Antalya’nın popüler tatil beldesi olarak bilinen Belek sınırları içerisindedir. Güvenli turizm sertifikasına sahip bir otel olmakla beraber beş kişilik geniş aile odası ile farkını ortaya koyar. Otelde hem gece hem de gündüz saatlerinde bilhassa çocukların çok hoşuna gidecek türden animasyonlara yer verilir. Çocuklara özel oyun alanları, atari salonları, ücretsiz çocuk kulübü ve hatta odada bakım hizmetinin dahi verildiğini ifade edebiliriz.
  • Limak Limra Hotel Resort: Popüler çocuk dostu oteller arasındadır. Ailelere hitap eden birden çok oda seçeneği vardır. Bunun yanı sıra, aileler; otelin bahçesinde ve havuzunda harika vakit geçirebilirler.
  • Altın Yunus Hotel & SPA Çeşme: Çeşme gibi popülerliği ülke sınırlarını aşmış bir yerde çocuk dostu oteller denildiği zaman akla ilk gelen seçenektir. Çocuklar; kendileri için düzenlenen etkinlikler sayesinde yaşıtları ile beraber harika vakit geçirebilirler.