Fazıl Say’dan Melih Gökçek’e inceden gönderme

- Yorumlar

Alanya’da halka açık konser veren dünyaca ünlü sanatçı Fazıl Say, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e göndermede bulundu. Son 5 şarkı seçimini dinleyicilere bırakan Say, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a dönerek, “Başkanım istesin ama o da Melik Gökçek için ister” deyince salonda gülüşmeler oldu.

Dünyaca ünlü sanatçı ve grupları Antalya’da buluşturan, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Antalya Piyano Festivali, bu yılda ücretsiz halk konserleri ile şehrin her noktasına ulaşıyor. 13’ncü yılında “Şehirde Müzik Var” sloganıyla yola çıkan festivalde, Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşen performansların yanı sıra ücretsiz olarak düzenlenecek üç halk konserinden ilki Alanya’da gerçekleştirildi. Konser öncesinde vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Konsere saatler kala kültür merkezi önünde uzun kuyruklar oluşturan ve konserlere gelme şansı bulunmayan izleyiciler unutamayacakları bir klasik müzik konseri izledi. Say’ı izleyenler arasında gazeteci Hıncal Uluç, Antalya Büşükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu da vardı.

Fazıl Say, konserinde kendi eserlerinin yanı sıra ünlü bestecilerin eserlerini de yorumladı. 2 saate yakın süren konserin sonunda Say, izleyenlere dönerek “Son 5 parçamı kimin ya da ne için çalmamı istersiniz” diye sordu.

Daha sonra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a dönen Say, “Sayın başkana soralım ama o da Melik Gökçek der şimdi” dedi. Say’ın bu sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.

x