Kocaeli’de Suriyeliler plajı birbirine kattı

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesindeki halk plajında Suriyeliler ortalığı birbirine kattı. Havaların sıcaklamasıyla beraber Kocaelili vatandaşlar deniz kenarına serinlemeye gitti. Ancak iddiaya göre plajı daha önce dolduran Suriyeli oldukları iddia edilen grup ile çocuklu aileler arasında kavga çıktı.

Olay, Pazar günü Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde bulunan Kayacık Mahallesi Feneryolu üzerinde bir halk plajında meydana geldi. Karamürsel Haber Gazetesi’nden Pelin Yıldız’ın haberine göre, Suriyeli oldukları iddia edilen grup ile Kocaelili çocuklu aileler arasında tartışma yaşandı. Tartışma kısa sürede arbedeye ve ardından kavgaya dönüştü.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis kuvveti sevk edildi. Polisin olay yerini kontrol altına almasıyla beraber kavga sona erdi. Olayın çocuklu aileleri rahatsız eden hareketler yapan yabancı uyruklular nedeniyle meydana geldiği belirtildi.

“Donları ile denize girdiler”

Yerel haber sitesine bilgi veren görgü tanığı Onur Y. “Hafta sonu eşimle çocuklarımı sahile getirdim kalabalık gelen guruba önce yanımızda bulunan bir aile uyarıda bulundu, ardından ben de biraz öteye geçer misiniz diye uyarıda bulundum ama Türkçe bilmediklerini söylemeye çalıştılar. Ailelerin arasında bir sürü adam gelip yabancı bir şeyler konuşup donları ile denize girdiler. ” dedi.