İstanbul’da kaçak işletme yıkımında silah, bıçak, el bombası, pitbull dehşeti

İstanbul Beylikdüzü sahildeki kaçak işletmenin yıkımında bir grup zabıta ve polise silah ve bıçak çekti, el bombası çıkardı, pitbull saldı, kepçelerin önüne patlayıcı tüpler koydu. Olayda iki zabıta ve 1 polis yaralanırken, işletmenin yıkımı gerçekleştirildi.

Beylikdüzü Gürpınar sahilinde yer alan kaçak yapıldığı belirlenen işletmenin yıkımı için harekete geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta ekipleri neye uğradıklarını şaşırdı. Kaçak işletmede sanayi tipi tüplerle barikat kuran 15 kişilik grup, kepçelerin önünü tıkadı. Silah ve bıçak çeken grup, ekiplerin görevini yapmasını engelledi.

Olay anına ilişkin paylaşılan videoda bir kişinin elinde el bombası görülürken, daha sonra ekiplerin üstüne pitbull cinsi köpek salınması sonucu bir polis ve 2 İBB görevlisi yaralandı. İş makinelerini tekmeleyen, ele geçirmek üzere iş makinelerinin üstüne çıkmaya çalışan grup, kaçak işletmenin çatısından tuğla atmaya başladı.

Ekiplerin ilerlemesi üzerine havaya ateş açıldı. Bir görevliyi bıçaklayan saldırganlar, daha sonra gaz bombası attı. Grubun ateşlediği gaz bombası bir zabıtanın göğsüne isabet etti.