Maltepe meydan alt geçidi açıldı

İstanbul Maltepe’de Bağdat Caddesi’nde trafiği yer altına alan “Maltepe Meydanı Projesi” kapsamında yapılan Maltepe Meydanı Cumhuriyet Alt Geçidi hizmete açıldı.

Yapımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından gerçekleştirilen Maltepe meydan alt geçidi hizmete açıldı. Maltepe’de trafiği rahatlatmak ve kesintisiz ulaşım imkanı sağlamak amacıyla yapılan meydan alt geçidi tamamlandı.

Maltepe meydan alt geçidi 2

Çalışmaları 2021 yılı Kasım ayında başlayan Maltepe Meydanı Projesi kapsamında trafiğin yer altına alınmasını sağlayan alt geçit tamamlanarak araç trafiğine açıldı.

Bağdat Caddesi’nde Maltepe merkezde araç trafiğinin yer altına alınmasıyla beraber bölgedeki trafik sıkışıklığı sorunu da çözülmüş oldu. Proje kapsamında Maltepe Meydanı ile ilgili çalışmalar ise devam ediyor.

Maltepe meydan alt geçidi 3

Uzun yıllardır yapılması beklenen, ancak 2021’de çalışmaları başlayabilen Maltepe Meydanı Projesinde son aşamaya gelindi. Proje kapsamında bulunan alt geçit tamamlanırken, meydanla ilgili çalışmalar da devam ediyor.

Proje kapsamında 25 bin metrekarelik alan yaya trafiğine açılıyor. Proje ile beraber çok sayıda sosyal donatı alanı ve ticari alan da kullanıma sunuluyor.