Samsunspor Futbol Direktörü Fuat Çapa’dan açıklama

Samsunspor Futbol Direktörü Fuat Çapa, acil olarak maç kazanmaları gerektiğini ve milli takım arasına kadar yapacakları 3 maçtan maksimum puanı çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Trendyol Süper Lig’de 9 maçta topladığı 2 puan ile son sırada yer alan Samsunspor, ligin 11. haftasında 4 Kasım Cumartesi günü A. Hatayspor’u ağırlayacak. Ligde galip gelemeyen tek takım olan Samsunspor, 11 yıl sonra ilk kez Süper Lig’de 3 puanla tanışmak istiyor. 3 hafta önce Samsunspor’da Futbol Direktörü olarak göreve başlayan Fuat Çapa, takımın son durumu hakkında bilgi verdi.

“Maç kazandıkça rüzgarın yönünü değiştirebilirsiniz”

Galibiyet serisi ile takımdaki olumsuz havayı dağıtmayı planladıklarını ifade eden Samsunspor Futbol Direktörü Fuat Çapa, “Önemli bir haftaya giriyoruz. İlk olarak Hatayspor ile sahamızda karşılaşacağız. Ardından yarıda kalan İstanbulspor ve Pendikspor ile oynayacağız. Milli takım arasına kadar direkt rakibimiz olan 3 ekiple karşılaşacağız. Maç kazandıkça rüzgarın yönünü değiştirebilirsiniz. Bunun içinde maç kazanıp, puanlara ihtiyacımız var. Bunun bilincindeyiz. Önemli olan; özellikle bu haftayla birlikte güzel puanlar alıp, karşılaşmaları iyi neticelerle tamamlamak. Şehrin büyük bir beklentisi ve özlemi var. Taraftarların umudunu tekrar yeşertmemiz için Hatayspor maçını güzel bir şekilde sonuçlandırmamız gerekiyor” dedi. bonus veren

“Adaptasyon süreci bizde biraz fazla zaman aldı”

Takımdaki adaptasyon sürecinin beklenenden uzun sürdüğünü dile getiren Çapa, “Mevcut oyuncularımıza güvenmek zorundayız. Bireysel anlamda kadromuzdaki oyunculara bakıldığında geldiği ligler, milli takım performansları hafife alınacak durumlar değil. Sezon başından gelen bazı aksaklıklar var. Onu da gidermek için hocamız saha içinde biz de saha dışında çalışıyoruz. Championship’ten, Bundesliga’dan birçok önemli ligden gelen çok sayıda oyuncumuz var. Türkiye ligi kolay bir lig değil. Bir adaptasyon süreci var. Bu süreç bizde biraz fazla zaman aldı. Alacağımız galibiyetlerle oyuncuların kendilerine olan özgüvenini kazandırıp, biran önce taraftarları umutlandırıp, çıkışa geçmemiz lazım” diye konuştu.