Iğdır Spor Hangi Ligde?

2016-2017 sezonunda kurulmuş olan Iğdır Spor, ya da tam adıyla Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübü hangi ligdedir? Son oynamış olduğu maçlarda ne gibi performanslar sergilemiştir?

Iğdır Spor Performansı

Iğdır Spor Türkiye’nin genelde küçük şehirlerinin bulunduğu ve birbirleri ile rekabet ettiği Türkiye’nin 1. Amatör Ligini liderlik vasfı ile tamamlamıştır. Ancak 76 Iğdır Belediye Spor tıpkı kendisi gibi bulunduğu ve kurulduğu şehri yeşil sahada temsil eden Iğdır Arasspor ile en son oynadığı Play-out olarak adlandırılan önemli bir maçı kaybetmiştir. 2018-2019 sezonunun sonuna doğru ise bu kez de yine aynı şehri temsil eden bir başka Iğdır takımı olan Iğdır Esspor adını taşıyan futbol takımına üst üste 3 defa daha önce de Iğdır Arasspor’a karşı olduğu gibi Play-out maçını kaybetti. 2020-2021 sezonu geldiğinde ise takımın bulunduğu ve kurulduğu şehir olan Iğdır ilinin kendi futbol ligi olan Iğdır Bölgesel Amatör Ligdeki temsilcisi olarak 4. bölgede 8. sırayı alıp 4. bölgenin Play-off finallerinde maç yapmaya hak kazandı.

Nasıl Yükseldi?

Sezon boyunca yaptığı maçlarda yeşil sahadan galip ayrılmayı başaran ve sezon sonunda Play-off maçı oynamaya hak kazanan Iğdır Spor, Play-off için oynanan finalde Diyarbakırspor’a karşı 1-0’lık bir üstünlük kurarak rakibini mağlup etti ve sezon sonunda 3. Lige yükseldi. Kurulmuş olduğu 2016 yılından bu yana ilk kez 3. lige yükselen Iğdır Spor yeşil beyaz forması ile 2021 yılının Eylül ayında isim değişikliğine gidildi ve Iğdır’ı temsil eden futbol takımının yeni ismi Iğdır Futbol Kulübü olarak değiştirildi.

Takımın Bulunduğu Lig

Iğdır Futbol Kulübü 3. lige 2. sıradan giriş yaptı ve 3. sırada yerini aldı. Sezon içinde sahada sergilediği performanslar sayesinde Play-off maçlarına hak kazandı. İlerledi ve yarı finallerde Aksaray Belediyesiyle karşı karşıya geldi. Rakibini yarı finalde eledikten sonra final maçı için İskenderun Spor ile karşı karşıya gelen takım yeşil sahada kıyasıya mücadele verdi. Ancak maçın sonunda atılmış olan penaltılar ile maçı kaybetti. Şu anda da güncel olarak 3. Ligde oynamaktadır. Daha detaylı bilgiler megapari sitesinde de mevcuttur.