CHP Kartal’da Gökhan Yüksel’e sevgi seli

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kartal Belediye Başkan Adayı ve mevcut Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 2024 yerel seçimleri için Kartal’a yeniden adaylığının onaylanmasının ardından CHP Kartal ilçe başkanlığını ziyaret etti. Ziyaret sırasında CHP Kartal ilçe başkanlığında büyük kalabalık oluşurken, partililer Gökhan Yüksel’i bağrına basarak sevgi seliyle karşıladı.

2024 yerel seçimleri için Kartal’da belediye başkanlığına yeniden aday olan mevcut Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP Kartal ilçe başkanlığında coşkulu bir şekilde karşılandı. Gençlik kolları üyeleri tarafından meşalelerle ilçe başkanlığı önünde karşılanan Gökhan Yüksel, eşiyle beraber ilçe başkanlığına partililerin alkışlarıyla yürüdü.

CHP Kartal'da Gökhan Yüksel'e sevgi seli

Kartal’da 2. kez belediye seçimlerini kazanmak için çalışacak olan Gökhan Yüksel, 2019’dan beri gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettirdi. 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde tarihi bir oy farkıyla Kartal’da ipi göğüsleyen Yüksel, en yakın rakibine 15 binden fazla oy farkı atarak yüzde 51,12 oy oranı ile Kartal’da şimdiye kadar en yüksek oy alan belediye başkanı olmayı başardı.

CHP Kartal'da Gökhan Yüksel'e sevgi seli 2

Kartal’da dev hizmetler

Belediye başkanı olduktan sonra kısa sürede belediyeyi yeniden ayağa kaldıran Yüksel ve ekibi, belediye kaynaklarını sadece Kartal ilçesinde ve Kartal halkına hizmet üretmek için kullanarak Kartal’da çok sayıda hizmete imza attı.

Bu dönemde Kartal Belediyesi tarafından ilçe genelinde Gezegen Kafe adında sosyal tesisler açılarak vatandaşların taktiri toplandı. Kartal Belediyesi’nin halka ilişkiler modelinde bir devrime imza atılarak Komşu İletişim Merkezi kuruldu. Böylece binlerce Kartallıya hizmet eden bir destek hattı hayata geçirilmiş oldu.

CHP Kartal'da Gökhan Yüksel'e sevgi seli 3

Öğrenciler için çok sayıda eğitim olanağı sağlanırken, Mustafa Necati Kız Yurdu’nun tamamlanması ve Kartal Akademi’nin kurulmasıyla beraber yüzlerce öğrenciye sınavlara hazırlık kursları verilirken öğrenci bursları da devam etti.

Vatandaşlara yönelik sosyal yardımların da arttığı bu dönemde, Kartal tarihinde bir ilk olarak Kartal Belediyesi Aşevi kurularak evinde yatağa aç giren olmasın diye maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara her gün sıcak yemekler hazırlanarak belediye araçlarıyla dağıtımı yapılıyor.

CHP Kartal'da Gökhan Yüksel'e sevgi seli 5

Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması için çok sayıda planın onaylandığı bu dönemde, etap 1 ve etap 2 gibi Kartal için önemli imar planları tamamlanırken, Kartal’da depreme dayanıksız binaların dönüştürülmesi için tüm adımlar atıldı. Kiptaş ile de işbirliği yapılarak çok sayıda dönüşüm projesinin başlaması sağlandı. Uzun süredir bekleyen Kaper sitesi için Kiptaş tarafından inşaat çalışmalarına yine bu dönemde başlandı.

Sokak hayvanlarının da unutulmadığı bu dönemde, Kartal Belediyesi tarafından sokak hayvanları için bir hayvan hastanesi yapılarak hizmete açıldı.