Marmaray Tuzla’ya gidiyor mu?

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda önemli bir ulaşım ağı olarak dikkat çeken Marmaray ile Tuzla ilçesine gidip gidemeyeceğiniz ile ilgili detaylı bilgiler belli oldu. Marmaray treninin Tuzla’dan geçip geçmediğini merak edenler için önemli bir rehber hazırladık. Marmaray ve Tuzla durakları hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Marmaray’ın en büyük avantajı sahil ilçelerinin birbiri arasında aktif bir güzergaha sahip olması. Yıllarca yeniden yapılıyor denilerek kapatılması nedeniyle mahrum kalsak da bir süredir yeniden kavuştuk ve trene binmeyi gerçekten özlemişiz.

Marmaray Tuzla durakları

Marmaray’ın Tuzla ilçesinde 3 durağı vardır. Aydıntepe, İçmeler ve Tuzla durakları Marmaray’ın Tuzla ilçesi sınırlarındaki duraklarıdır. Marmaray ile Tuzla’ya gidebilirsiniz. Ayrıca Tuzla’ya yakın olmakla birlikte Tuzla sınırlarında olmayan Güzelyalı ve Çayırova istasyonları da vardır.

Güzelyalı’dan sonra Aydıntepe istasyonu gelir. Ardından İçmeler ve son olarak da Tuzla istasyonu gelir. Tuzla içinden geçen tren yolu uzunluğu yaklaşık 5 kilometredir. Tuzla istasyonu sahile çok uzak. 15 dakika falan yürümek gerekir. Eğer sahilde balık restoranına gitmeyi planlıyorsanız ve yürümekten yanaysanız Tuzla’da inin. Tuzla istasyonu yakınları yerleşim yerlerinden oluşuyor ve yürümek daha nezih. İçmeler istasyonu Tuzla’nın merkezi gibi olsa da sanayi bölgesi içinde kalıyor. Ayrıca her iki istasyondan da otobüse binerek sahile gidebilirsiniz. Ancak Tuzla istasyonundan yürüyerek hem sahile hem de Akvaryum AVM’sine gitmek daha keyifli.

Geçenlerde Marmaray seferlerine yeni bir düzenleme getirildi. Tuzla’dan geçen trenler 15 dakikada bir geçiyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve TCDD Taşımacılık tarafından işletilen Marmaray’da sefer sayıları Tuzla için bu şekilde düzenlenmiş durumda. Umarız ileride sefer sayıları daha da artar.