Pendik Yenişehir Semt Pazarı hizmete açıldı

Pendik’in Yenişehir Mahallesi’ne kapalı semt pazarı yapıldı. Yapımı Pendik Belediyesi tarafından üstlenilen kapalı semt pazarı, Yenişehir Mahallesi Menekşe Sokak’ta inşa edildi. Hem vatandaşların hem de pazarcı esnafının alışveriş konforunu artıracak Yenişehir Kapalı Semt Pazarı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Yenişehir Mahallesi Menekşe Sokak’ta kurulan Yenişehir Kapalı Semt Pazarı açıldı. Pendik Belediyesi, pazarın girişine vatandaşların aldıkları ürünü tartabilecekleri terazi de yerleştirdi. Sadece pazartesi günleri hizmet veren Yenişehir Kapalı Semt Pazarı, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Pendik Yenişehir Semt Pazarı

Toplam 8 bin 200 metrekarelik alan üzerine kurulan Yenişehir Semt Pazarı’nda 159 tezgahın yer alıyor. Pazarda esnaf için “kamyonet otopark alanı” da yer alıyor. Ayrıca pazar alanında prefabrik mescit, tuvalet ve zabıta bürosu gibi üniteler de var.

Semt pazarlarıyla, pazarların kurulduğu günlerdeki sokaklar trafiğe kapatılmıyor. Ayrıca pazar sonrası oluşan çevre kirliliğinin de önüne geçilmiş oluyor. Semt pazarlarının uygun olan tüm mahallelere kurulması planlanıyor.