Kartal Yakacık Stadı temeli atıldı

Kartal Yakacık’ta yapılması planlanan Kartal Yakacık Stadı’nın temel atma töreni yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından inşa edilecek stadın 1.000 kişilik koltuk kapasitesi olacak.

Yakacık Çarşı Mahallesi’nde inşa edilecek stadın temel atma törenine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Temel atma töreni kapsamında gerçekleştirilen konuşmaların ardından programa katılan başkanlar, siyasetçiler ve sporcuların yer aldığı grup, sembolik olarak hazırlanan düğmelere basarak temel atma ritüeli tamamlandı.

[webp align=”0″ credit=””]149853[/webp]

Kartal Yakacık Stadı özellikleri

Proje tamamlandığında, öncesinde toprak saha bulunan alanda modern bir spor tesisi inşa edilmiş olacak. Tesiste ayrıca FİFA standartlarına uygun bir futbol sahası bulunacak. İBB Kartal Yakacık Stadı, tamamlandığında Kartalspor’un 2. Lig ve 3. Lig maçlarına ev sahipliği yapacak. Stadı Kartal’daki diğer kulüpler de kullanabilecek.

Kartal Yakacık Stadı Projesi kapsamında futbol sahasının yanında 2 bin metrekarelik alana kurulu idari bina, 4 bin metrekarelik peyzaj alanı, 1.000 kişi kapasiteli tribün ve 78 otomobil kapasiteli açık otopark olacak. Tesis toplamda 14.493 metrekarelik bir inşaat alanına sahip. Stadın 2023 yılı Mart ayında açılması planlanıyor.