Pamuk topları hayatınızı değiştirecek

Kötü ev kokuları hayatın gerçeği, ancak onlardan birkaç saniyelik basit bir çözümle kurtulabilirsiniz. Biraz pamuk topu, en sevdiğiniz esansiyel (uçucu) yağı veya biraz vanilya özünü alın ve kendi yapımınız oda spreyinizi hazırlayın.

Senaryo 1: Buzdolabınız artık hamsi gibi kokuyor.

Çözüm: Buzdolabınızın raflarını, koku üreten yapışmış akıntılar olmadığından emin olmak için çok amaçlı bir temizleyici ile hızlıca silin. Bir pamuk topunu sıvıya (biz vanilya kullanıyoruz) emdirin ve bir tabağa koyup raflardan birinin arkasına doğru bırakın. Pamuk topu kuruyana kadar tatlı bir koku buzdolabınızın iç kısmına nüfuz edecektir. Kuruduğu zaman yenisi ile değiştirin.

Senaryo 2: Çöp torbası henüz dolmadı, ancak kokmaya başlıyor.

Çözüm: Çöp kutusunu dolmadan boşaltarak bir torbayı boşa harcamayın. Bunun yerine, en sevdiğiniz uçucu yağdan birkaç damla bir pamuk topuna dökün ve çöp torbası ile kova arasına sıkıştırın. Koku çöp kovasına nüfuz eder ve çöp poşeti dolana kadar kokunun çoğunu maskeler.

Senaryo 3: Evi süpürüyorsunuz ve temiz bir görünümle beraber temiz bir koku istiyorsunuz.

Çözüm: Burada iki seçeneğiniz var: Torbası olan vakumlu bir süpürgeniz varsa, en sevdiğiniz kokuya bir pamuk topu sokun ve temizledikçe kokuyu yayması için torbanın içine bırakın. Eğer bunu yapamıyorsanız, birkaç pamuk topunu esansiyel yağa sokun ve oda etrafına saçın. Parçaları süpürdükçe yağın taze kokusu alana nüfuz etmelidir.

Son olarak, zor yüzeylerden tortuları çıkarmanız gerekiyorsa, aynı malzemeler burada da işe yarar. Esansiyel yağı bir pamuk topuna uygulayın (okaliptüs uygun olacaktır) ve çıkarmak istediğiniz kalıntı ya da yağ lekelerinin üzerine sürün.