İmamoğlu Beylikdüzü’ne yapmıştı, Kartal-Maltepe arasına da yapacakmış

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nde görev yaptığı sırada gerçekleştirdiği Yaşam Vadisi projesinin bir benzerini de Kartal ile Maltepe arasına yapacak. Önceki gün Tuzla’daki Yaşam Vadisi alanında görüntülenen İmamoğlu’nun Kartal’a yapacağı projeler merakla bekleniyor.

“İstanbul’un ormanlarını vadilere, vadilerini denizlere kavuşturacağız. Ağacın, kuşun, böceğin yaşama hakkını sonuna kadar savunacağız, insanlarımızı yeşille buluşturacağız.” diyen İmamoğlu, toplamda 15 adet yaşam vadisi yapacak. Bu yaşam vadilerinden ilçemize en yakını, Kartal ile Maltepe’nin arasındaki Tugay Vadisi olarak dikkat çekiyor. Bize en yakın diğer vadiler ise Maltepe’deki İdealtepe Vadisi, Pendik’teki Kemiklidere Vadisi ve Tuzla Vadisi olarak öne çıkıyor.

yasam-vadileri

Yaşam Vadilerinin içinde yeşil alanlar, sosyal donatı alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları yer alacak. Yaşam Vadilerinin yapılacağı dere yatakları yeni yapılaşmalara açılmayacak. Tüm yaşam vadileri yapıldıktan sonra İstanbul’a 20 milyon metrekarelik yeşil alan yapılmış olacak.