Kadıköy’de bisiklet hırsızlığı çetesi yakayı ele verdi

İstanbul Kadıköy’de çok sayıda bisikletin çalınmasıya olayıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 3 kişi yakalandı. Kadıköy’de 7 Ocak ile 12 Şubat arasında gerçekleşen esrarengiz bisiklet hırsızlıklarını soruşturan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri, bisiklet hırsızlığı çetesini ortaya çıkardı.

Kadıköy’de meydana gelen bisiklet hırsızlığı olaylarında, 7 Ocak’ta Caddebostan’da 10 bin TL değerinde bir bisiklet, 8 Ocak’ta Göztepe’de 7 bin TL değerinde bir bisiklet, 26 Ocak’ta Kozyatağı’nda bir bisiklet, 31 Ocak’ta Göztepe’de 17 bin değerinde bir bisiklet, 1 Şubat’ta Göztepe’de 2 adet bisiklet ve 12 Şubat’ta Erenköy’de 2 adet bisikletin çalınması olaylarını soruşturan polis ekipleri, elde edilen kamera görüntüleri sonucu F. A. (25) ve M. K. (18) isimli kişilere ulaştı. Şüpheliler Rasimpaşa Mahallesi Rıhtım Caddesinde 12 Şubat’ta yapılan kontrollerde yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerin, yapılan üst aramalarında; F. A.’nın üzerinden 1 adet tornavida, M. K.’nın üzerinden 1 adet yan keski ve 0,2 gram gelen eroin maddesi ele geçirildi. Sorgularında suçlarını itiraf eden şahıslar, bisikletleri E. T. (39) isimli kişiye sattığını söyledi. E. T. ile yeniden iletişime geçilerek ayarlanan buluşmada şüpheli 12 Şubat’ta Hasanpaşa Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesinde yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan E.T. sorgusunda, en son şahısların kendisine 2 adet bisiklet getirdiğini ancak bisikletlerin hepsini kendisinin de tanımadığı kişilere sattığını, bu şahısların yaklaşık 10 gün önce getirdiği bir bisikletin halen durduğunu beyan edince, bahse konu bisiklet muhafaza altına alındı. Şahısların yapılan sorgulamasında; F. A.’nın Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bisiklet Hırsızlığı suçlarından, M. K.’nın Uyuşturucu Madde Kullanmak suçundan, E. T.’nin Suç Eşyası Satın Almak ve Bisiklet Hırsızlığı suçlarından kaydının olduğu ortaya çıktı.

Emniyetteki işlemleri bittikten sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden E.T. sernbest bırakılırken, F.A. ve M.K ise tutuklandı.