Maltepe Zümrütevler’de amansız takipte 2 polis yaralandı

İstanbul Maltepe’de polis ekipleri bir araca dur ihtarında bulundu, ancak araçtakiler kaçınca amansız takip başladı. Aracı durdurmak için operasyon düzenleyen Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, beklemedikleri bir kaza ile karşılaştı. Kaçan araç ekip otusuna çarparak durabildi. Olayda 2 polis yaralandı. Yakalanan şüpheli ise adliyede serbest bırakıldı.

Olay 21 Nisan’da saat 22:00’da Maltepe Zümrütevler Mahallesi Adatepe Caddesinde meydana geldi. Polis ekiplerinin şüphe üzerine durdurmak istedikleri araç dur ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Takibe alınan araç, bir süre sonra kontrollü bir şekilde durdurulmak istenince aracın ekip otosuna çarpması neticesinde 2 polis memuru yaralandı.

Trafik kazasına rağmen devamında yaya olarak kaçmaya çalışan A.K. (23) havaya ateş edilerek ve kademeli güç kullanılarak yakalandı. Araçta yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca ve 6 adet fişek ele geçirildi.

Yakalanan şüphelinin 4 “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet”, 1 “Güveni Kötüye Kullanma”, 2 “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak”, 1 “Yağma”, 1 “Gasp” ve 1 “Kasten Yaralama” olmak üzere 10 suç kaydı olduğu belirlenerek, hakkında “Görevli Memura Mukavemet” ve “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçlarından işlem yapılarak adliyeye sevk edildi ve ardından serbest bırakıldı.