Kombi hırsızları yakayı ele verdi

Kocaeli’nin Gebze, Körfez ve Darıca ilçelerinde gerçekleştirilen kombi hırsızlıklarına yönelik operasyon düzenlendi. Yapılan tespitler çerçevesinde 3 kişi İstanbul’da yakalanırken, aynı kişilerin Pendik ve Tuzla’da da hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından çeşitli tarihlerde Gebze (7 ayrı evden kombi hırsızlığı), Körfez (2 bisiklet ve 2 evden kombi hırsızlığı) ve Darıca (2 evden kombi hırsızlığı) ilçelerinde meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılabilmesi amacıyla soruşturma yapıldı.

Hırsızlık olaylarını gerçekleştiren 3 kişinin olayı çek çek arabası kullanarak gerçekleştirdiği ve sonrasında çaldıkları eşyaları kapalı kasa bir araca koyarak Kocaeli dışına çıkardıkları tespit edildi. Olayları gerçekleştirdikleri tespit edilen O.D., A.D. ve H.D. isimli şüpheliler İstanbul’da düzenlenen operasyon ile yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin İstanbul ili Tuzla ve Pendik ilçelerinde de 4 ayrı hırsızlık (kombi) olayına karıştıkları tespit edildi. Şüphelilerden A.D.’nin Hırsızlık ve Kasten Yaralamadan toplam 9 ayrı suç kaydı, H.D.’nin Hırsızlıktan 4 ayrı suç kaydı, O.D.’nin ise Hırsızlık ve Kasten Yaralamadan 16 ayrı suç kaydı olduğu tespit edildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.