Bağışıklık sisteminizi zedeleyen 3 gıda

Yaşam tarzı ve yeme davranışları, bağışıklık sisteminizin sizi hastalıklardan ne kadar iyi koruyabileceği ve ne kadar çabuk iyileştiğiniz üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Uyku, egzersiz ve stresi azaltmanın yanı sıra, yediğiniz yiyeceklerin besin içeriği, hastalıkla savaşmaya ne kadar iyi hazırlandığınız konusunda büyük bir fark yaratabilir.

Meyveler, sebzeler, tam tahıllar, yağsız protein, kabuklu yemişler ve tohumlardan oluşan düzenli bir beslenme düzeni, bağışıklık sisteminizin sizi en çok ihtiyaç duyduğunuz anda korumak için sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacak. Basitçe ifade edersek, kötü beslenme alışkanlıkları sizi hasta edebilir.

Tabii ki, çok düşük besin değerine sahip bir dizi yiyecek ve içecek var ve içlerindeki aşırı hoşgörü obezite, diyabet ve diğer kronik hastalıklarla yakından bağlantılı. Bu aynı yiyecekler bağışıklık sisteminizi ve sizi sağlıklı tutma yeteneğini tehlikeye atabilir. İşte bağışıklık sisteminizi çalışmaya devam etmesini sağlamak için dikkatli olmanız gereken ilk üç şey.

Şekerle tatlandırılmış gazlı içecekler

Şekerle tatlandırılmış gazlı içecekler şekerden boş kalorilerden başka bir şey vermez. Aşırı şeker tüketimi, obeziteye ve bastırılmış bir bağışıklık sistemiyle ilişkili kronik hastalıklara katkıda bulunmanın yanı sıra, iltihabı artırabilir ve kişinin hastalıkla savaşma yeteneğini tehlikeye atabilir.

Alkollü içecekler

Aşırı alkol tüketimini önlemek için uzun nedenler listesine zayıflamış bir bağışıklık sistemi ekleyin. Aşırı müsamaha, vücudunuzun hastalıklarla savaşma yeteneğinde bir düşüşe yol açabilir ve ayrıca sizi zatürre ve diğer akciğer rahatsızlıklarına, daha yavaş yara iyileşmesine ve hastalıktan yavaş iyileşmeye yatkın hale getirebilir.

Birçok Dondurulmuş Yemek Seçeneği

Hepimiz, çok kısa sürede yemek yapmak için zaman zaman zor durum altında kaldık. Söz konusu yapışkan durumda, pişirmeye vakit olmadığında donmuş bir yemek solüsyonuna veya önceden paketlenmiş bir çocuk öğle yemeğine yönelmek caziptir. Bunlar uygun seçenekler olsa da, çoğu seçenek ailenizi hastalıklardan korumak için çok az şey yapacaktır. Sodyum, şeker, doymuş yağ ve rafine karbonhidrat içeriği yüksek, besin ve lif açısından çok az.

Ek olarak, piyasada bol miktarda sağlıklı, besleyici ve lezzetli dondurulmuş yemek seçenekleri bulunmaktadır.