Lucid’in Tesla katili elektrikli aracı 832 kilometre menzile ulaştı

Lucid Motors, yaklaşmakta olan lüks elektrikli sedanının tek bir şarjla 643 kilometre menzile sahip olmasını bekliyordu. Bununla birlikte, testler, Lucid Air’in pilinin daha fazla elektriğe ihtiyacı olmadan çok daha ileriye gidebileceğini gösterdi.

FEV Kuzey Amerika, Çevre Koruma Ajansı’nın standart test prosedürlerini tamamladıktan sonra, tek bir şarjla tahmini 832 kilometrelik bir EPA menzilini doğruladı. EPA henüz resmi olarak derecelendirmemiş olsa da, bu, Air’e herhangi bir EV’nin en uzun menzilini verecektir.

Başka hiçbir elektrikli araç, 800 kilometreden fazla menzile sahip değildir. Görünüşe göre Lucid Air’ın menzili, resmi olarak 646 kilometre olarak derecelendirilen en son Tesla Model S Uzun Menzilli Plus’tan 160 kilometre daha uzun olacak.

Lucid’in 2016’da duyurduğu The Air uzun zamandır bekleniyordu. Şirket, yılın başında Avrupa’da otomobil için ön siparişleri açtı ve 9 Eylül’de bir lansman etkinliği düzenleyecek. Fiyatlandırma, teknik özellikler ve yapılandırmalarla birlikte Lucid Air’in üretim modelini ortaya çıkaracak. Standart olarak LiDAR’ı ve birkaç Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemini içerecektir.