Kartal Belediyesi’nin aşevi projesinde ilk kazma vuruldu

Kartal’ın yıllardır en büyük gereksinimlerinden biri gerçek oluyor. CHP’li Kartal Belediyesi, ilçeye aşevi kazandırmak için ilk kazmayı vurdu. Esentepe Mahallesi’nde temel kazısı başlayan aşevi, kısa süre içinde ilçeye kazandırılarak sosyal adaleti sağlamak amacıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet verecek.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in büyük gayretleriyle hayata geçirilen proje için birkaç gün önce projeye katkı sağlayan Prof. Dr. İlter Türkoğlu ile protokol imzalandı. Ardından önceki gün belediye ekipleri Esentepe Mahallesi Füsun Sokak’taki arsada temel kazısına başladı.

Aşevi ve Gıda Bankası Projesinin temel kazısı Gökhan Yüksel’in katılımıyla başladı. Kartal’da bir ilk olarak gerçekleştirilecek aşevi hakkında konuşan Yüksel, “Kartal’da sıcak yemek ihtiyacı duyan komşularımız için aşevi kurulacak olması önemli bir hizmet olacak. Bu konuda bizimle beraber olan Türkoğlu ailesine, Prof. Dr. İlter Türkoğlu nezdinde teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Aşevi’nin önemi, ilçede bulunan evsizler ve ihtiyaç sahipleri için yılın her günü sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılayacak olmasıdır. Ayrıca belirli zamanlarda ve acil durumlarda vatandaşların sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılamak önemli bir belediyecilik hizmeti.