İstanbul’da kış hazırlıkları tamam

İstanbul’da beklenen kar yağışına karşı belediye yetkilileri gerekli hazırlıkları tamamladı. Kar ve karla karışık yağışın beklendiği İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldı.

Hava sıcaklıklarının sıfıra yaklaştığı soğuk kış günlerinin yaşandığı İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışına karşı İBB Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) 7 bin 83 personel ve bin 357 araçla göreve hazır.

[webp]86253[/webp]

İBB Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) yönetiminde İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı 7.083 personel, 1.357 araç, 53 vinç-kurtarıcı, köy yolları için 147 traktör vatandaşların hava koşullarına bağlı sorun yaşamaması için teyakkuzda bekliyor.

[webp]86255[/webp]

Metrobüs güzergahında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için 33 kışla mücadele aracı çalışıyor. İtfaiye, Yol Bakım, Ulaşım, Destek Hizmetleri, Raylı Sistemler, Zabıta, Park Bahçeler, Çevre Koruma, Muhtarlıklar ve Gıda, Sağlık Daire Başkanlıkları, Beyaz Masa ve diğer ilgili müdürlükler, İETT, İSKİ, İSFALT, İGDAŞ, İSTAÇ, İSBAK, Metro İstanbul, Şehir Hatları temsilcileri AKOM’da görev başında.

[webp]86254[/webp]