Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’ndan CHP’nin Kartal adayının değiştirilmesini istedi

Gündeme bomba gibi düşen iddiaya göre Meral Akşener hafta içi Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşup CHP’nin Kartal adayının değiştirilmesini talep etti. Ancak bu iddia, İYİ Parti tarafından yalanlandı.

Haber ajansının servis ettiği habere göre, yerel seçimler için aday belirleme sürecinde zorlu günlerden geçen Cumhuriyet Halk Partisi’nde, Kadıköy’den sonra Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel’in de adaylığının tartışmaya açıldığı belirtiliyor.

İHA tarafından servis edilen haberde, “Gökhan Yüksel’in adaylığı hem İYİ Parti tarafından hem de CHP Kartal ilçe örgütü tarafından memnuniyetsizlikle karşılandı. Kulis bilgisine göre, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in durumu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğü iddia ediliyor.” ifadesi kullanıldı.

SÜSLÜ’DEN ALTINOK ÖZ ÇAĞRISI

Haberde, “Süslü MYK’da kendisine yakın olan isimlere mevcut Belediye Başkanı Altınok Öz’ün aday gösterilmesi için önerge vermesi çağrısında bulunduğu ve bu nedenle sonraki Parti Meclisi’nde Kartal Belediye Başkan Adayı’nın oylanabileceği vurgulanıyor.” ifadesi kullanıldı. Ancak Hüsnü Süslü bu iddiayı yalanladı.

Öte yandan, Kartal’dan 2 otobüs dolusu Altınok Öz destekçisinin CHP Genel Merkezi önüne kamp kurmaya gittiği ifade ediliyor.

Gökhan Yüksel’e yoğun ilgi

Öte yandan bugün Kartal CHP ilçe teşkilatında partililerle ve ilçe örgütüyle buluşan CHP’nin Kartal Belediye başkan adayı Gökhan Yüksel’e yoğun ilgi vardı. Partililer Yüksel’i bağrına basarken, Yüksel’in adaylığı örgütte büyük bir heyecan yarattı.