CHP’li Kartal Meclis Üyesi İmam Aydın: Mehmet Sekmen insanlarımızı kış vakti sokağa attı

CHP’li Kartal Meclis Üyesi İmam Aydın, İBB’de işten çıkarmalarla ilgili eleştirilere yanıt verdi. Aydın, Mehmet Sekmen’in Kartal’ı CHP’li belediyeden devraldığı dönemi hatırlattı.

İBB’de işten atılmalarla ilgili eleştirileri yanıtlayan Aydın, işten atılanların 31 Mart ile 23 Haziran döneminde işe alınanlarla sınırlı olduğunu belirterek, “2 bin 500 kişiyi alıp kazanmak için vaatte bulunuyorsun, bu insanları işe alıyorsun, seçim kazanılmadı, şimdi onlar da gidiyorlar İBB binası önünde “hak, hukuk, adalet” diye bağırıyorlar. İşte bir gün adaletin size lazım olacağını da bilin.” dedi.

Mehmet Sekmen’in Kartal’ı CHP’li belediyeden devraldığı dönemi hatırlatan İmam Aydın, “Hatırlar mısınız? Mehmet Sekmen burada belediye başkanı olduğu zaman bırakın 2 ay içinde işe alımları, burada bizim partimize oy verdiğini düşündüğü insanları, sokaklarda çöpleri süpürttürerek adeta taciz ederek işten atılmalarına sebebiyet vermişti. sokakları süpürmeye razı oldular. o da yetmedi, onların tamamını hem Pendik Belediyesi, hem de Kartal Belediyesi işten attı. Aylarca kışın sokaklarında, soğukta temizlik yaptılar, çöpleri topladılar.” diye konuştu.

İmam Aydın’ın açıklamalarının tamamı şöyle:

İşten çıkartmalarla ilgili tepkiler var. AKP Genel Başkanı (Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan bahsediliyor) diyor ki, “ya siz söz vermiştiniz, işten çıkarmayacaktınız, bu ne iş falan filan… Eyy Kemal Kılıçdaroğlu, eyy İBB Başkanı…” Şimdi kıymetli arkadaşlar, Mart seçimleri ile haziran seçimleri arasında, bu nasıl iştir 2 bin 500 kişiyi işe alıyorsunuz? Hangi hakla alıyorsunuz? Kimin parasıyla alıyorsunuz? Şimdi bunları işten çıkarmayacağız da ne yapacağız? Yani 2 bin 500 kişiyi alıp kazanmak için vaatte bulunuyorsun, bu insanları işe alıyorsun, seçim kazanılmadı, şimdi onlar da gidiyorlar İBB binası önünde “hak, hukuk, adalet” diye bağırıyorlar. İşte bir gün adaletin size lazım olacağını da bilin. Bugün “hak hukuk adalet” günü, evet. Bunu öğrenmeniz ve haykırmanız da keyif verici. Hatırlar mısınız? Mehmet Sekmen burada belediye başkanı olduğu zaman bırakın 2 ay içinde işe alımları, burada bizim partimize oy verdiğini düşündüğü insanları, sokaklarda çöpleri süpürttürerek adeta taciz ederek işten atılmalarına sebebiyet vermişti. sokakları süpürmeye razı oldular. o da yetmedi, onların tamamını hem Pendik Belediyesi, hem de Kartal Belediyesi işten attı. Aylarca kışın sokaklarında, soğukta temizlik yaptılar, çöpleri topladılar.