Top Wheels – Hot Rod Tour Tuzla’da yapıldı

- Yorumlar

Yurtdışında bir çok ülkede büyük ilgi toplayan Hot Rod Tour, Türkiye’de ilk defa Sportif Motor Sporları tarafından İstanbul Tuzla’da gerçekleştirildi. Cemiyet hayatının ünlü simalarını biraraya getiren organizasyona 1955-1975 modeller arası 30 Amerikan arabası ve yaklaşık 100 araba tutkunu katıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda, belediye tarafından yapılacak olan araba müzesinin temeli de atıldı.

Katılımcılar arasında Cengiz Artam, Ekrem Vardar, Ali Vardar, Gökhan Arsoy, Taylan Kümeli, Alpay Günaydın, Neslihan Kozanoğlu, Başar Kozanoğlu, Melisa Çakarlar, Turgay Sancaktaroğlu, Tolga Savacı, Nermin Bezmen, Ali Kuranel, Serdar -Figen Özer çiftinin de yer alacağı Top Wheels – Hot Rod Tour, Amerikan otomobil sevdalılarının hobilerini sevdikleri ile paylaştıkları en keyifli organizasyonlardan biri. Aralarında Chevrolet Corvette, Chevrolet Impala, Chevrolet Camaro, AC Cobra, Ford Mustang, Pontiac Firebird, Rambler Hot Rod ve Dodge Challenger’ların olduğu bu yaşlı delikanlılar, Tuzla’da yapımı devam eden Şelale Park’ta ki araba müzesinin temel atma töreninde bir araya geldiler.

Temel atma töreninde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, böylesine seçkin bir topluluğu Tuzla’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, yakında hizmete girecek Şelale Park’ta yer alacak üniteler hakkında bilgi verdi. Temel Atma Töreni sonrasında katılımcılar, Şelale Park’tan start alarak Tuzla sahili, Bağdat Caddesi, Boğaziçi Köprüsü, Maslak ve Baltalimanı güzergahında konvoy halinde şehir turu attılar. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da, ünlü araba koleksiyoncusu Cengiz Artam ile birlikte Artam’a ait 1960 model Rambler’in direksiyonuna geçerek Tuzla’daki turda konvoya eşlik etti.

x