Yılmaz Morgül’den Erdoğan’a: Sahnede kendimi yakacağım

Renkli karakteriyle adından söz ettiren sanatçı Yılmaz Morgül, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslenerek kadın cinayetleri ve çocuklara karşı cinsel istismarlar için idam çıkarılmazsa sembolik olarak kendini sahnede yakacağını söyledi.

“Ülke olarak mezarlığa döndük”

Önceki gün Nişantaşı’nda bir AVM’den alışveriş yaparken objektiflere takılan Morgül, “Ülke olarak mezarlığa döndük. Eğer idam çıkmazsa kendimi sahnede sembolik olarak yakacağım” dedi.

“İdam çıkmazsa kendimi yakacağım”

Morgül, “Kadın cinayetlerinde, çocuğa cinsel istismarda ve cinayetlerinde, hayvan cinayetlerinde ülke olarak mezarlığa döndük, artık idam çıksın, bunu yapacak sayın Cumhurbaşkanıdır. Eğer idam çıkmazsa, çıkması için kendimi sahnede sembolik olarak yakacağım” dedi.

“Kimin gerçek sanatçı olduğu anlaşıldı”

Morgül, “Pandemi döneminde kim gerçek sanatçı kim değil halkımız gayet iyi anladı. İnsanların asgari ücretle geçindiği, fakirlik çektiği ülkemizde ‘geçinemiyorum’ diyen sözde şarkıcıların maskeleri düştü. Pandemiden insanlar çok şey öğrendi” diyerek şarkıcı Demet Akalın’a gönderme yapmayı ihmal etmedi.