AK Parti’nin Adalar’dan ilk aday adayı Abdüllatif Karabulut

- 2 yorum

Adalar ilçesinde sevilen bir kişilik olan Abdüllatif Karabulut AK Parti’den Adalar Belediye Başkanlığına Aday Adayı oldu.

Adalar AK Parti ilçe merkezinde resmi başvurusunu yapan Karabulut adaylık için iddialı görülüyor. Resmi başvurusunu 3 Ekim 2013’te yapan Abdüllatif Karabulut AK Parti’den Adalar Belediyesi’ne talip olduğunu açıkladı. Abdüllatif Karabulut geçmiş dönemlerde parti içinde başarılı çalışmaları ile biliniyordu.

İşte Abdüllatif Karabulut‘un başvurusu sırasında yapmış olduğu konuşma:

“2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için ülkemizin her yerinde seçim heyecanı yaşandığını biliyoruz.

ADALAR ilçemiz de seçim atmosferine girmiş bulunuyor. Öncelikle bu seçimin bütün siyasi partiler ve aday adayları için hayırlı olmasını diliyorum. AK PARTİLİ bir kardeşiniz olarak, ben de ekibim ile birlikte bu demokratik yarışa katılarak, Ak Parti’den aday adaylığı sürecimi başlatmış bulunuyorum.

Hizmet felsefemin arkasında, Recep Tayyip Erdoğan’ın ilkeleri var.

Yerel yönetimdeki hizmet felsefemin arkasında, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilke ve uygulamaları var. Kendisinin Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemlerde sergilediği anlayış, bugün Ak Partili belediyelerimizin hizmet etme sistemimizin temeli olarak yaşamaya devam ediyor. Bu sistemimizin temelinde insanımıza hizmet etme aşkı, finans ve insan kaynaklarının sağlıklı yönetimi, kapımızın halkımıza daima açık olması ilkeleri var.

Ak Parti mensubu olmaktan iftihar ediyorum.

Mensubu olmakla iftihar ettiğim Ak Parti hükümetinin Türkiye’deki performansı hepimizce malum. Ülkemizdeki bu istikrar ve güven unsuru, yerel yönetimleri de olumlu biçimde etkilemekte ve bu etki, belediyeler eliyle günlük yaşantımıza ‘ hizmette kalite’ damgasını vurmaktadır. Bu bağlamda Adalar’da , ilçe halkımızın takdir ve teveccühlerine mazhar bir yönetim olarak çalışma yapacağız…

Zaman, hizmet etme zamanıdır.

Biz şuna inanıyoruz: Ülkemizde sadece siyasete dayalı yerel yönetim anlayışı artık geride kalmıştır. Zaman, insanımızın daha sağlıklı, daha konforlu yaşayabilmesi için proje ve hizmet etme zamanıdır. Girdiğimiz bu demokratik yarışta biz bu göreve talip olurken; ayakları yere basan, belirli bir tecrübeye dayanan ve sayın Başbakan’ımızın ülke için uygulamaya koyduğu büyük misyon ve vizyona entegre bir hizmet anlayışını önceliğimiz olarak kabul ettik.

Kendimizi buna hazır hissediyoruz.

Seçim için aday adaylığı ilk ve önemli bir süreç. Bu süreçte bizleri teşvik ve destekleriyle onurlandıran çok sayıdaki dostlarımıza ve sevenlerimize teşekkür ediyorum. İlçemizdeki çok sayıdaki STK ve değişik kurum ve kuruluşların yöneticilerinin desteği için de ayrıca şükranlarımı ifade etmek isterim.

Ekibimiz ile çıktığımız bu hizmet yolunda, Adalar için çok yönlü bir yerel yönetim anlayışını hayata geçirmenin kararlılığı içindeyiz ve kendimizi buna hazır hissediyoruz.

Centilmence bir süreç olacak.

Bu, demokratik bir yarıştır ve Ak Parti siyasal geleneği içerisinde centilmence bir süreç olarak gerçekleşecektir. Sonuçların şimdiden hepimiz için ve Adalar için hayırlı olmasını temenni ediyorum…”

Fotoğraflar:

x
Yorumlar
yerel dünya gazetesi

sayın genel müdürümüz ve değerli Başkanımız Rabbim hayırlı eylesin , her zamanbir hedef belirlersin ve zamanı geldiğinde o hedefe hep varmışsındır . başarılar

Ramazan Kabakcı

hayırlı olşunnnn
ramazan kabakcı