Beykoz Belediyesi’nden okul bahçelerine yeni imaj

- Yorumlar

Her eğitim-öğretim yılı öncesinde ilçedeki okullara bir yıllık boya ve temizlik malzemesi temin eden Beykoz Belediyesi , bahçe düzenlemeleri ve bakım çalışmalarıyla da eğitime katkı sunuyor.

Beykoz’un okul bahçeleri bakım, çiçek ekim ve bitkilendirme çalışmalarıyla renkleniyor, güzelleşiyor. Öğrenciler, ders aralarında koşup oynadıkları daha düzenli alanlara kavuşuyor, anasınıfı bulunan okulların bahçelerine oyun grupları kuruluyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü program dâhilinde bahçelerin eksiklerini gideriyor. Müdürlüğün onbeş günlük çalışma programında muhakkak bir okul yer alıyor.

Okul yönetimleri ve öğretmenlerden gelen talepler doğrultusunda Riva İlköğretim Okulu’nun bordür ve bitkilendirme çalışmaları tamamlandı.

Şehit Er Ersin Güner İlköğretim Okulu’nda Atatürk büstü çevresi düzenlendi, Anadoluhisarı İlköğretim Okulu ise mevsim bitkileriyle güzelleştirildi ve Akbaba İlköğretim bahçesine ağaçlar dikildi.

İlçe kaymakamlığıyla birlikte yürütülen “Okullar Hayat Olsun” Projesi kapsamında ise Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Meslek Lisesi’nde çalışmalar devam ediyor.

Bahçe düzenlemelerinin yanı sıra okulların pinpon masası, basket potası, bank ve piknik masası ihtiyaçları da karşılanarak eğitimin hizmetine sunuluyor.

x