Şişli Belediyesi’nden boğazda Cumhuriyet ve Demokrasi Geçidi

Şişli Belediyesi, Cumhuriyetimizin 90. yılı nedeniyle binlerce yurttaşın katıldığı bir kutlama organizasyonu gerçekleşti.

29 Ekim günü gerçekleştirilen etkinlikte, binlerce yurttaş, çok sayıda tekneyle Arnavutköy, Bebek, Üsküdar, ve Kadıköy’den hareket ederek, İstanbul Boğazı’nda geçit töreni yaptılar. Üzerinde “Cumhuriyet ve Demokrasi” yazılı toplam 30 tekne, boğazı bir baştan bir başa dolaştıktan sonra, Dolmabahçe’ye yanaştı. Daha sonra teknelerden inen yurttaşların da katılımıyla, Maçka Küçükçiftlik Park’ta “Cumhuriyet ve Demokrasi” konseri düzenlendi. Konserde, sevilen sanatçılar Mustafa Sandal ve Hande Yener, şarkılarıyla İstanbullulara Cumhuriyet coşkusunu yaşattılar.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül,Cumhuriyetimizin 90.yılını büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirterek, “Büyük Önder Atatürk, 10. yıl Nutku’nda, Cumhuriyeti her 10 yılda bir daha büyük bir coşkuyla kutlamamızı vasiyet ediyor. Biz de onun emanetine sahip çıkma bilinciyle, özellikle genç kuşaklara Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini aşılamak için çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin 90.yılını büyük bir coşkuyla ve aynı ölçüde bilgi ve bilinçle kutluyoruz. Bu bilgi ve bilinç ışığını da Cumhuriyetle birlikte yakan başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün Cumhuriyetçileri ve cumhuriyetimizin aydınlık insanlarını saygıyla ve minnetle anıyoruz” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar