Cumhuriyet`in 90. Yılı, Arnavutköy’de Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetin Kuruluşunun 90. Yıl dönümü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Arnavutköy’de de coşkuyla kutlandı.

Arnavutköy’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Hasan Doğan Stadyumu’nda gerçekleştirilen törenle yaşandı. Program, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyet’ine emeği geçen tüm Türk büyükleri ve şehitlerimizin anısına bir dakikalık Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Mehmet Yorgancı’nın öğrenciler ve vatandaşları selamlamasıyla program devam etti. Törende, öğrencilerin; halk oyunları, folklar ve jimnastik gösterileri şiir dinletileri protokol ve vatandaşlar tarafından beğeni aldı. Arnavutköy Halk Eğitim Korosunun verdiği mini konser ise Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına gelen vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı.

Hasan Doğan Stadyumunda düzenlenen programa; Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Mehmet Yorgancı, Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Tiryaki, POMEM Müdürü Ahmet Karagöz, Askeri erkân, siyasi parti temsilciler, STK Başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşma yapan Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu; “ Ulu Önder Atatürk’ün eseri ve büyük bir devrimi olan Cumhuriyetimizin 90. Yılını kutlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Türkiye için sadece yönetim şekli değil, aynı zamanda da tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği çağdaş hamlelerle Türk insanını ufkunu genişletmiş; ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız da görülmemiş bir dinamizm kazandırmıştır. Cumhuriyeti ayakta tutan yegâne kuvvet, Milletin kendisidir. Milletimiz bu anlamada Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Devletimiz, halkın devleti olup, Cumhuriyetle beraber üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağı millet iradesi olmuştur. Büyük Atatürk’ün ortaya koyduğu “Egemenlik, Kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi, devletin ve rejimin temelini oluşturmuştur. Cumhuriyetin verdiği güç sayesinde ülkemiz, insan haklarını güvence altına alınırken; hukukun üstünlüğünü, katılımcı demokrasiyi, din ve vicdan özgürlüğünü üniter devlet yapısı içinde koruyup geliştirerek, büyük bir ekonomik ve sosyal kalkınma hamlesinde gerçekleştirmiştir” dedi.

Program sonunda; şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Mehmet Yorgancı tarafından takdim edildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, Öğrencilerin geçit töreninin ardından son buldu.

Hasan Doğan Stadyumu’nda düzenlenen programdan sonra, Arnavutköy Belediyesi tarafından Sanat Galesinde resepsiyon düzenlendi. Düzenlenen resepsiyona Arnavutköy protokolü katıldı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar