Bağcılar’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Bağcılar’da da düzenlenen törenle kutlandı.
Bağcılar Meydanı’ndaki tören ilk olarak şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından bir konuşma yapan Bağcılar İlçe Kaymakamı Erdal Çakır tarihin milletin hafızası olduğunu ifade etti.

Bir milletin ve bir insanın ancak zor günlerde tanınabileceğini vurgulayan Çakır, şunları söyledi:

“Geçmişte milletimiz başına gelen her zorlukta asıl ve asil tabiyetini ortaya koymuştur. Bu millet zor günlerde en beklenmedik şeyleri yapmıştır. 90 yıl önce Osmanlı Devleti’nin üzerinde kara bulutlar dolaşırken bu millet bu hareketin başındaki Mustafa Kemal’i sahiplenmiştir. Bu millet kendi küllerinden yeniden doğmuştur ve Mustafa Kemal ve beraberindekilerle birlikte Türkiye Cumhuriyeti devletini kurmuştur.“ dedi.

Büyük milletlerin başından sıkıntıların eksik olmayacağını ifade eden Çakır, şunları söyledi:

“Unutmayalım ki, bu toprakları büyük bir jeopolotik öneme sahiptir. Ya büyük bir devlet olacaksınız ya da yok olup gideceksiniz. Bunun ortası yok. Atalarımız bizim bu ülkede yaşayabilmemiz için nice fedakarlıklar göstermişlerdir. Erzurum’da Nene Hatun, Kahramanmaraşta Sütçü İmam ve daha niceleri bizim huzur içinde yaşamamız için kendilerini feda etmişlerdir. Bizden istenen şey de fedakarlıklara layık olmaktır.”

“YARIŞMADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ”
Törende ayrıca okular arası “resim yarışması birincisi” İstanbul Ticaret Odası İlkokulu öğrencisi Melike Onaylı ödülünü Kaymakam Çakır’ın elinden, ”kompozisyon yarışması birincisi” Dr. Kemal Naci Ekşi Lisesi öğrencisi Yaren Büyükkaya ödülünü Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın elinden ve “şiir yarışması birincisi” Özel Orkunoğlu Koleji öğrencisi Gizem Özgür de ödülünü Piyade Albay Şenol Şahin’in elinden aldı.
Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri ile Bağcılar Yavuz Sultan Selim İlkokulu Erzurum Halk Oyunları ekibinin folklar gösterisiyle devam eden tören Bağcılar’daki ilk, orta ve lise öğrencilerinin bando eşliğindeki yürüyüşünün ardından sona erdi

“ÇAKIR MAKAMINDA KUTLAMAYI KABUL ETTİ”
Kutlama törenine Bağcılar İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Bağcılar İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Karaoğlan, Garnizon Komutanlığı’nı temsilen Piyade Albay Şenol Şahin ve Bağcılar İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’nın yanı sıra öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda Bağcılarlı katıldı.
Çağırıcı, Öztürk, Yılmaz ve Karaoğlan ayrıca makamında ziyaret ettikleri Bağcılar İlçe Kaymakamı Çakır’ın Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ettiler.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar