Uyuşturucu Çetelerinden Maltepe Gülsuyu’nda Bir Cinayet Daha

- Yorumlar

Uyuşturucu çeteleri ile DHKP-C arasında devam eden çatışmalara sahne olan Maltepe Gülsuyu mahallesinde önceki gün parkta intihar süsü verilmiş bir ceset bulunmuştu.

Polis ekiplerinin incelemesi sonucu parkta kafasına mermi sıkılıp eline silah bırakılan ve intihar süsü verilen cesedin cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

2 hafta sonra askere gidecekti

Katledilen 20 yaşındaki Yaşar Toplu’nun 2 hafta sonra askere gideceği öğrenildi. Uyuştucu çetelerinin bir katliamı daha olan gencin katilleri yakalandı.

Cinayet süsü

Gencin başındaki kurşunun sol taraftan sıkılması ve silahın ise sağ eline konmasından cinayet şüphesinde yoğunlaşan polis ekipleri olayı aydınlattı.

Katillerin evinde Bonzai uyuşturucusu ele geçirildi

Yaşar Toplu’nun olayın olduğu gece bazı kişilerle kavga ettiğini öğrenen polis, 22 yaşındaki Erhan A. ve 17 yaşındaki S.H.K. isimli uyuşturucu satıcılarına ulaştı. Şüphelilerin evindeki aramada, S.H.K.’nin evinde çamaşır makinesi içerisinde henüz yıkanmamış kanlı kıyafetler bulundu. Erhan A.’nın üzerindeki kıyafette de kan izine rastlandı. Kan izlerinin öldürülen Toplu’ya ait olduğu ortaya çıktı. Aramalarda, bir adet kurusıkıdan gerçek tabancaya dönüştürülen silah, bir adet pompalı tüfek, 20 adet ‘bonzai’ tabir edilen uyuşturucu madde ve yaklaşık 1 kilo toz esrar ele geçirildi.

x