Kartallı Sapanlı Teyze’den Olay Açıklamalar

- Yorumlar

Gülsuyu’nda uyuşturucu çeteleri ile mücadele ederken tutuklanarak hapse atılan Kartallı Sapanlı Teyze sonunda suskunluğunu bozdu.

Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda mahkum olarak tutulan sapanlı teyze Gezi olaylarında kahraman haline gelmişti, daha sonra ise Gülsuyu’nda uyuşturucu çeteleri ile mücadele ederken tutuklanarak hapse atılmıştı.

İşte Sapanlı Teyze’nin açıklamaları,

– HAKSIZLIKLARA DUR DEMEK İÇİN AVUKAT OLMAK İSTİYORUM –

Liseyi bitirince, Hukuk Fakültesi’ne gitmek ve bu haksızlıklara dur demek için avukat olmak istiyorum. 8 Ekim’de evime düzenlenen operasyonla gözaltına alınarak, tutuklandım. Ben dahil bizim mahalleden 33 kişi tutuklandı.

– 1989’DA KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ATILDIM –

1989’da Kartal Belediyesi’nde çalışırken, emekliliğime 6 ay kala işten atıldım. Kartal Emekli-Sen’de 2 yıl şube başkanlığı yaptım. Şimdi emekliyim. 1989’da babamın, 2001’de annemin ölümüyle, 1968 doğumlu şizofren ve şeker hastası kardeşimin bakımını üstlendim. Kendisi ilaçlarını alamıyor. Bu gerekçeyle tutuksuz yargılanmak istedim ancak bana ‘Kardeşin sokakta yaşar ise çıkabilirsin’ denildi.

– DAYANAMADIM, MÜCADELEYE KATILDIM –

Başladığı andan beri Gezi protestolarının içinde değildim. Son günlerinde katıldım. Protestolar esnasında, çevremde birçok genç, gözünden, bacağından, plastik mermi ve gaz fişekleriyle yaralandı. Ben de dayanamadım, ortamın gerginliğiyle, oradaki çocuklardan birinin elinden sapanı aldım.

– SADECE MUHALİF OLDUĞUM İÇİN İÇERİDEYİM –

Beni, Devrimci İşçi Hareketi Sivas sorumluluğu ile suçladılar. Ben Sivas’ta değil Tokat’ta yaşadım. Diğer suçlamalar ise DHKP-C sempatizanı olmak, Grup Yorum’un konserine gitmek, Hey Tekstil işçilerine destek vermek, ‘İntibak hakkını istiyorum’ pankartı açmak. Polis evime düzenlediği baskında, sadece Yürüyüş Dergisi’ni aldı. Bir tek sorum var. Tayyip Erdoğan’a kurşun sıkan dışarıda, biz neden içerdeyiz? Bu ayrımcılık değil mi? Ben sadece muhalif olduğum için içerdeyim.’

x