Kartal’ın Merkezinde Rezillik

- Yorumlar

Kartal’ın merkezindeki eski hükumet binalarının enkazı adeta bir deprem şehrini andırır gibi hala yerinde duruyor. DP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Müslim Şahanoğlu enkaz hakkında Gazeteci Fethi Satıcı’ya önemli açıklamalar yaptı.

1975 yılı ortalarında, Kartal eski Kaymakamlarından Merhum Ali K. Yüzbaşoğlu’nun girişimleri ve sağladığı katkılarla inşa edildiği bilinen Hükumet Binası, Deprem’e dayanıksız gerekçesiyle yıktırıldı. Adeta Bimekan takımının ve tinercilerin adeta yuvası haline getirilen bina uzun yıllar Kaymakamlık, Savcılık, Adliye, Emniyet Müdürlüğü, Vergi Dairesi, Askerlik Şubesi, Jandarma Karakolu, Nüfus ve Tabu, İcra dairesi ve Özel İdare Birimleri hizmet vermişti.

SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Yaklaşık Dört ay önce yıktırılan ve halen ENKAZI nedense bir türlü yerinden kaldırılmayan yıkıntıların özellikle çevre kirliliği oluşturduğunu belirten ve MALOZ yığınlarının bir an önce kaldırılması gerektiğine vurgu yapan DP. Kartal Belediyesi Başkan Adayı Müslim Şahanoğlu,” Sorumlu kimse, hangi kurumsa lütfen göreve davet ediyorum. Aylar önce yıktırılan binanın molozlarını kaldırılmaması ayrıca tartışmaya açık bir konudur diye düşünüyorum. Kartal adeta kaderine terk edilmiş Kartal bu olumsuzlukları ve çirkinlikleri hak etmiyor” yorumunu yaptı.

BELEDİYE İLGİLİLERİ İLE GÖRÜŞECEK

Şahanoğlu, “ Kartal’ın sorun ve sorunlarını takibe aldım MOLOZ yığınlarının kaldırılması için en kısa süre içersinde Kartal Belediyesi yetkilileri ile görüşeceğim. Konunun hangi resmi kurumu ilgilendirdiğini öğrenmek istiyorum. Lütfen hangi kurumu ilgilendiriyorsa bu görüntü kirliğine son verilsin. İnsanlara TOZ yutturmaya da kimsenin hakkı yok” ifadesini kullandı.

Şahanoğlu, Kartal’ı ve Kartal halkını ilgilendiren her türlü konunun da takipçisi olacağını sözlerine ekledi.

x