Çocuk Kitabı Yazarları Kartallı Miniklerle Buluşuyor

- Yorumla

Kartal Belediyesi, Dünya Çocuk Kitapları Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 11 – 12 ve 13 Kasım’da düzenlediği söyleşilerle, çocuk kitabı yazarları ile Kartallı minikleri biraraya getiriyor.

Kartal Belediyesi’nin Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak çocuk yazarı, tiyatro oyuncusu ve senarist Nilbanu Engindeniz, 11 Kasım 2013 Pazartesi saat 15.00’te Atalar Halk Kütüphanesi’nde Kartallı miniklerle buluşacak. Engindeniz’in; çocuklar tarafından beğeniyle okunan “Gökkuşağının Altında”, “Burnunu Kaybeden Palyaço”, “Delikburunlular Kabilesi”, “Kılçık Mahallesi” ve “Lastik Pabuçlar” gibi birçok eseri bulunuyor.

12 Kasım 2013 Salı saat 15.00’te ise “Dört Yıldız Takımı”, “Halkalı Balık” ve “Bambus Arıları” adlı kitapların yazarı Ülker Kurtcan, çocuklarla Yakacık Halk Kütüphanesi’nde bir söyleşi gerçekleştirecek.

Çalışmalarına çocuk edebiyatı ve kültürel eleştiri olmak üzere iki koldan devam eden yazar Tülin Tankut da 13 Kasım 2013 Çarşamba saat 15.00’te Topselvi Halk Kütüphanesi’nde Kartallı çocuklarla buluşacak.

x
Yorumlar