Türkan Şoray Kartal’da Hayalindeki Mesleği Açıkladı

- Yorumla

İstanbul Kartal Belediyesi Gençlik Kariyer Merkezi, “Kariyer Günleri” etkinliği kapsamında Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray’ı ağırladı.

Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte ünlü oyuncu, bilinmeyen yönlerini öğrencilerle paylaştı.

Salona “Türkan” sesleri eşliğinde giren Türkan Şoray, gençlerin bu ilgisi karşısında mutluluğunu dile getirerek gözyaşlarına engel olamadı.

Gençlere yaşamdaki tecrübelerini aktararak, hayal güçlerini kaybetmemeleri gerektiğini vurgulayan Şoray, öğretmen olma hedefiyle yola çıktığını ama zaman içinde kendisini sinemanın büyülü atmosferinde bulduğunu ifade etti. Ünlü sanatçı “14-15 yaşındaydım. Beni yatılı okula göndermeye karar vermişlerdi. Ailemin maddi imkânları kısıtlıydı. Ben öğretmen olmak istiyordum. Yatılı öğretmen okuluna gidecektim. Bir şeye de inanıyorum. Öğretmenlik de çok kutsal bir meslek.

Öğretmenlere inanılmaz saygım, sevgim vardır. Ama dünyanın en güzel mesleğini Allah bana bir şans olarak verdi. Tesadüf olarak sinemaya geçtim” dedi.

Ünlü oyuncu “Örnek aldığınız kimse var mıydı” sorusu üzerine şöyle dedi: Şunun gibi olayım, bunun gibi olayım diye rol modelim olmadı. Ama onun kadar meşhur olur muyum diye hayal ettiğim Belgin Doruk vardı. Ben o yıllarda sinemaya başladığım zaman o çok meşhurdu, çok seviliyordu.

x
Yorumlar