CHP’de Son Dakika: Kartal’a Ön Seçim Müjdesi

- Yorumlar

CHP’de bugün yapılan toplantı ile CHP tarafından yönetilmeyen 25 ilçede üyeye dayalı eğilim yoklaması ve anket yapılarak başkan adayının belirlenmesi kararı verildi. Eğer durum kesinleşirse eğilim yoklaması için 2 Aralık’ta sandığa gidilecek.

CHP tarafından yönetilen ilçelerde ise başkanları Kemal Kılıçdaroğlu belirleyecek.  Kılıçdaroğlu‘nun Kadıköy, Adalar ve Kartal gibi bazı ilçelerde ön seçim yapması bekleniyor.

Ön seçim yapıldığı taktirde, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk‘ün kazanma ihtimali çok düşük olduğu için adaylıktan çekileceği belirtiliyor. Bu durumda kazanma ihtimali olmayan, halkın sevmediği, icraat yapmayan, tabanından destek bulamayan, ilçesi ile değil de başka yerlerle ilgilenen diğer belediye başkanlarının da yarıştan çekileceği belirtiliyor.

Pendik, Bayrampaşa, Eyüp, Sancaktepe, Zeytinburnu, Tuzla, Bahçelievler, Beykoz, Fatih, Kağıthane, Şile ve Küçük Çekmece‘de ”üyelere dayalı eğilim yoklaması” yapılacak.

Ümraniye, Çekmeköy, Beyoğlu, Esenler, Arnavutköy, Esenyurt, Güngören,Sultangazi, Sultanbeyli ve Bağcılar‘da ise anket yoluyla aday belirlenecek.

x