Gürsel Tekin Resmen Aday Adaylığını Açıkladı

- Yorumlar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için resmen aday adaylığını açıkladı.

Kadıköy Meydanı’nda basın açıklaması düzenleyen Gürsel Tekin çok sayıda CHP’liye seslendi. Miting havasında geçen toplantıda İstanbul’u yönetmek için yola çıktıklarını söyleyen Tekin, “Bir ay önce Tuzla’da ilçe yöneticilerimizin katıldığı törende size bir söz vermiştim. Demiştim ki ‘çere Cumhuriyet Halk Partisi’dir. ‘Çare Cumhuriyet Halk Partisi’nin örgütleridir’ İşte biz çare olmak için buradayız. Bugün Sayın Sarıgül ve arkadaşları partimize katıldılar. Hoşgeldiler ama yetmez. Gezi’deki direnişçiler de gelsin. Antikapitalist Müslümanlar da gelsin. Kürt kardeşlerimiz de gelsin. Çeşitli sebeplerle AK Parti’ye oy vermiş bütün yurttaşlarımız gelsin.”

Kadıköy İskele Meydanı’nda toplanan kalabalığa hitap eden Tekin, “Sayın Sarıgül ve arkadaşları partimize katıldı. Hoşgeldiler. Ama yetmez. Gezi’deki gençlerimiz de, Anti-Kapitalistler de tüm vatandaşlarımız gelsin. Uzun süredir İstanbul’daki temel sorunlarla çok yakından ilgilenen bir arkadaşınız olarak söylüyorum. Akşamları hiçbir TV ekranında İstanbul’un sorunları konuşulmuyor. Kimin geleceği değil İstanbul’un geleceği önemli” dedi. Tekin, “Bugün burada ilan ediyorum. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. Kendimi sizlere emanet ediyorum” diye konuştu.

x