Mustafa Sarıgül Törenle CHP’ye Katıldı

- Yorumlar

Baykal döneminde Baykalcı olmadığı için CHP’den atılan Mustafa Sarıgül törenle CHP’ye katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi tarafından hakkındaki yüksek disiplin kararı kaldırılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’e parti kimlik kartını verdi.

“Bu büyük güne, bu büyük demokratik buluşmaya hoş geldiniz, şeref verdiniz” diyerek ilk sözü alan Sarıgül, “Gün birlik günü, gün beraberlik günü, gün el ele, kol kola, omuz omuza olma günü” ifadesini kullandı.

Yarının 10 Kasım olduğunu hatırlatan ve Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet dileyen Sarıgül, “Birinci genel başkanımıza Mustafa Kemal Atatürk’e Bismillah diyerek şu sözü veriyoruz, artık muhalefetteki son günlerimiz, önce Allahım sonra partililerim izin verirse İstanbul’un anahtarını genel başkanımıza getireceğiz” diye konuştu.

Sabah saatlerinden itibaren CHP Genel Merkezi’nin bahçesinde toplanan partililer, ellerinde CHP flamaları ve Türk bayraklarıyla Sarıgül’ü karşıladı. Türkiye Değişim Hareketi’ne mensup kişiler de genel merkezin bahçesini doldurdu.

Ayrıca Genel Merkez’in önünde dev bir balon da getirildi. Balonun üzerinde ise Sarıgül ve Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafı birlikte asılırken, “El ele kol kola omuz omuza” yazılı afiş yer aldı.

Sarıgül, alana üzerinde “Sevgi Kazanacak” yazılı otobüsün üzerinde geldi. Bu sırada otobüslerden “Gücüne güç katmaya geldik” şarkısı çalındı.

x