Pendik Belediyesi Şeyhli Cem Evini Tamamlandı

- Yorumlar

Muharrem Ayı dolayısıyla Şeyhli Pir Sultan Abdal Kültür Derneğinin düzenlediği iftar yemeğine katılan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ayrıca Cemevi’ni de gezerek Belediye tarafından yapılan çalışmaları inceledi.

Geçen yıl Şeyhli Pir Sultan Abdal Derneği’nin 4. katına çelik tavan yaparak Cem Salonuna dönüştüren Pendik Belediyesi, bu yıl da içinde tesisat ve dekorasyon çalışmalarını gerçekleştirdi. Dernekten gelen talepleri değerlendirerek tavanın ve zemin kaplamalarını yapan Pendik Belediyesi, Cem salonunu hazır hale getirdi. Etüd Proje Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalar kapsamında tavanın elektrik altyapısı döşenerek alçıpanla kaplandı ve spot aydınlatmayla donatıldı. Zemini ahşap parke yapılan ve kapısı takılan Cem Salonunun ayrıca kalorifer tesisatı ve petekleri de döşenerek ısıtmaya hazır hale getirildi.

Başkan Şahin’den ziyaret

Şeyli Pir Sultan Abdal Derneği’ni ziyaret eden ve Cem Evinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ayrıca Muharrem Ayı vesilesiyle düzenlenen iftar sofrasına da konuk oldu. Herkesin bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olduğunu belirten Şahin, belediye olarak halkın tüm kesimlerinin yanında olduklarını, derneklere çalışmalarında gereken tüm desteği sağlamaya bundan sonra da devam edeceklerini belirtti. Şeyhli Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cem Evi Başkanı Sabri Önal da yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Kenan Şahin’in her zaman yanlarında olduğunu, kendilerine çok büyük destekleri bulunduğunu belirterek Başkan Şahin’e teşekkür etti.

Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayı, bu sene 4 Kasım Pazartesi günü başladı. Ayrıca ‘Aşure’ gününü de içinde barındıran Muharrem ayı dolasıyla 16 Kasım Cumartesi günü aşure dağıtılacak ve kurbanlar kesilecek.

x