Aday Adayları Kartal Stadı İçin Neler Dedi?

- Yorumlar

Kartal için aday adayı olanların hemen hemen hepsinin Kartalspor Stadı için bir düşüncesi vardı. Bu haberimizde sizler için bu düşünceleri derledik.

Hangi aday adayı stat için ne dedi? İşte KARTAL 24’ün derlemesi;

Hüsnü SÜSLÜ: “Kartal Stadı’nın olduğu alana bodrumuna otopark, zemin kata sabit halk pazarı, üstüne şehir parkı ve etkinlik alanı yapılacak. Stad olarak Kartal’da birçok büyük alan mevcuttur. Bunlar İşbankası arazisi içindeki spor alanı, Sancaktepe sınırında bulunan arsamız veya yeni Adliye Sarayı bitişiğindeki mülkiyeti bize ait olan arazimiz sayılabilir. ”

Mehmet OSMANLIOĞLU: “Kartal Stadı şehir dışına çıkarılarak yerine yeraltı çarşısı ve üzerine şehir parkı yapılacak. Sahil yolu bandında aktif ticaret yapılabilecek mekânlar ihdas edilecek. Kısmen denizin üzerinde yer alacak küçük ölçekli ticari-turistik dükkan, kıraathane, kafeteryalar ihdas edilecek. Kartal kavşağı eski çimento fabrikası taş ocağı çukuruna şehrin sembollerinden biri olacak, küçük ve orta ölçekli esnafın da yer alacağı bir işletme modeliyle bir “ticaret, kültür, spor, kongre etkinlik merkezi” yapılacak..”

Mustafa KUL: “Kartal stadyumunu yıkacağız. Şuan Bulvarspor’un kullandığı stadı yeni baştan yaparak Kartal’a yakışır bir stadyum kazandıracağız. Yıkılan stadın yerine Kartal’ın ticaretini canlandıracak,  esnafın ve halkın kullanımı için inşa edeceğiz”

Şükrü KONTUK: “Kartal Stadı günümüz şartlarına göre gerek trafik, gerek güvenlik açısından Kartalın merkezinde olması doğru değil. Bulvarspor sahası kullanılabilir ya da yer araştırılıp, tahsis edilecek.”

Erol ALTUNOĞLU: “Ben yeni bir tesis yapılıncaya kadar stadın kalmasını düşünüyorum, zaten stadın yeri hazineye ait ve beden terbiyesınin kullanımına verilmiş, biz “yükselen kartal” adı altında kentin soyulmasına ve esnafın yokedilmesine karsıyız, Kartal’ın yerinde ve otantık hali bozulmadan dönüşmesinden yanayız”

Hüseyin KARAKAYA: “Mesela bizim, Kartal’la ilgili 5 tane şok projemiz var. Bu projeler kapsamında Kartal Stadı’nı kaldırıyoruz ve yerine iki alt kat otoparkı ve otoparkın üzerine de Osmanlı Mimarisi tarzında bir bedesten inşa edeceğiz. Küçük esnafa yeni iş sahaları açacağız. Bunun dışında Kartal’ın her mahallesine gençler için çok amaçlı spor tesisleri, çocuk parkları, semt konakları ve bu semt konaklarının bünyesinde sağlık kabini de bulunacak. Semt konağının bünyesinde muhtarlığın yeri olacak, belediyenin temsilcisi orada olacak. Sosyal konağa gittiğinizde ihtiyaç duyduğunuz her hizmeti bulacaksınız. Her mahalleye mutlaka ve mutlaka spor tesisleri inşa ederek gençlerimize arzu ettikleri sporu yapma imkânı vereceğiz”

x