Tuzla’da ‘Engelsiz’ Mutluluk

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’na kayıtlı engelliler, sosyal hayatın her alanına katılarak toplumla birlikte hareket ediyor. Kadın Kent Gönüllüleri’nin aktif rolü, engellilerin yaşamında ve ufkunda yeni sayfalar açıyor.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Engelliler Komisyonu, engellileri hayatın ayrılmaz parçası olarak toplumla buluşturmaya, onların da yaşıtlarıyla aynı duyguları yaşaması, paylaşması ve sürdürmesi için çalışmalarına devam ediyor. Gönül Elleri Çarşısı’nda aldıkları eğitimle halk oyunları, tiyatro, resim ve müzik gibi kültür ve sanat faaliyetlerini sahneleme yeteneğine sahip olan engelliler, kendileri için düzenlenen etkinliklere aileleri ile birlikte katılarak keyifli vakitler geçiriyor.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Engelliler Komisyonu, engelli çocukları Eyüp’teki yunus gösterisine götürdü. Dolphinarium Gösteri Merkezi’nde yunus, fok ve balinaların gösterilerini izleyen çocuklar, akrobatik hayvanların hünerlerini hayranlıkla takip etti. Gösteriden oldukça memnun kalan engelli çocuklar, organizasyonu düzenleyen komisyon üyeleri ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ettiler.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar