“Keloğlan Ve Bilgisayar” Tiyatro Oyunu Kartal’a Geliyor

- Yorumla

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Avrasya Sanat Tiyatrosunun ortak organize ettiği “çocuk ve bilgisayar” bağımlılığı konusunun işlendiği “Keloğlan ve Bilgisayar” adlı oyun bu kez Kartallı çocuklar için sahneleniyor.

Yavuz Ünlütürk’ün yazıp yönettiği oyun, 17 Kasım 2013 Pazar saat 13.00’te Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde ücretsiz olarak minik izleyicilerin beğenisine sunulacak.

“Keloğlan ve Bilgisayar” adlı oyunda; Keloğlan, çalışıp para kazanmak için şehre gider. Ancak şehre gittiğinde sokakta oyun oynayan, bisiklete binen, uçurtma uçuran, koşan zıplayan çocuk olmadığını fark eder. Keloğlan daha sonra şehirdeki tüm çocukların, evlerinde ya da internet kafelerde devamlı bilgisayar başında olduklarını öğrenir. Bu duruma çok şaşıran Keloğlan, bir internet kafeye girer. İnternet kafedeki çocuklar sadece ekrana bakmaktadırlar ve adeta kendilerinden geçmişlerdir ve Keloğlan’ı farketmezler bile. Keloğlan bu duruma çok üzülür ve onlara yardım etmeyi kafasına koyar.

x
Yorumlar