Marmaray’dan 48 Gelin Dağmat Geçti

- Yorumlar

Bağcılar Belediyesi’nin “sosyal ve kültürel” belediyecilik anlayışıyla her yıl yapılan “Toplu Düğün Şöleni”nde 48 çift dünya evine girdi. Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu’ndan Üsküdar’a geçen çiftler nostaljik araçlarla İstanbul turu yaparak İstanbul Sapphire’e geldiler. Buradaki nikah töreninde iki çift 266 metre yüksekliğindeki Sapphire’deki nikah töreninde “Evet” diyerek dünya evine girdi.

Bağcılar Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Toplu Düğün Şöleni’ bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Nişanlı olup da maddi imkansızlıktan dolayı evlenemeyen 48 çift ilk olarak saat 11.00’de asrın projesi olan Marmaray’ın Kazlıçeşme’deki istasyonuna geldi. Kazlıçeşme İstasyonu’ndaki vagonlara binen çiftler boğazın derin sularından Maramaray ile geçtikleri sırada büyük bir heyecan yaşadılar. Hayatları boyunca unutamayacakları bir an yaşadıklarını belirten gelin ve damatların mutlulukları ve heyecanı görülmeye değerdi.
Marmaray’la İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginliklerine ev sahipliği yapan Üsküdar’a geçen çiftleri burada başka bir sürpriz bekliyordu. Çiftler, saat 13.00’de de kendilerini Üsküdar sahilinde bekleyen “Nostaljik Arabalara” bindiler. Üsküdar sahilinden hareket eden çiftler Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçerken hayranlıkla İstanbul Boğazı’nın manzarasını izlediler. Nostaljik Arabalarla süren şehir turu İstanbul’un en yüksek binası olan Sapphire’e kadar devam etti. Sapphire’de gökyüzünden İstanbul manzarasını izleyen çiftler toplu halde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

“BAŞKAN ÇAĞIRICI 55. KATTA İKİ ÇİFTİN NİKAHINI KIYDI”
Sapphire’nin 55. katındaki nikah töreninde şahitliklerini AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ile hayırsever işadamı Kazım Ertaş’ın yaptığı Sevilay Küçükşabanoğlu ile Mehmet Şanverdi’nin nikahını Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı kıydı.
Yine Başkan Çağırıcı’nın kıydığı ikinci nikah olan Yasemin Köseoğlu ile Osman Çetin’in şahitliğini de Bağcılar İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Karaoğlan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Kıratlı ile iş kadını Arzu Özer Ozma yaptı.
“EN AZ ÜÇ EVLAT BEKLİYORUZ”

Nikah sırasında kısa bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirdiklerini belirterek, “Bugün burada mutluluğa, birlikteliğe ve güzelliğe adım atıyoruz. Allah devletimize ve milletimize hayırlı evlatlar yetiştirmelerini nasip etsin. Devletlerin ve milletlerin yükselmesi neslin devamı ile mümkün oluyor. Bu milletin neslinin devamı için en az üç evlat bekliyoruz. Hayırlı olduktan sonra üç çocuğa da dört çocuğa da bakılır.” diye konuştu. Sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirdiklerini ifade eden Çağırıcı, Toplu Düğün Şölenlerinde bu nikahın 800. nikah olduğunu söyledi.
Başkan Çağırıcı, nikah defterinin imzalandığı kalemi damada, evlilik cüzdanını da geline verdi. İsmet Öztürk ise İstanbul’un en yüksek binasında hayırlı bir hizmete şahitlik ettiklerini belirterek, “Bu yıl 18’sini gerçekleştirdik. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” diye konuştu. Öztürk, Başkan Çağırıcı’nın isteği üzerine evlilik cüzdanını geline verdi.

Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği sürprizlerle dolu “Düğün Şöleni” akşam programıyla devam etti. Gelin ve damatlar kendilerini bekleyen sürpriz programların hazırlandığı Bağcılar Olimpik Salonu’na geçtiler.

“ÖMÜR BOYU MUTLULUK DİLİYORUM”
Törene katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptığı konuşmada müstesna bir gece yaşadıklarını ve çiftlerin mutlulukları paylaştıklarını ifade etti. Mutlu, “48 çiftimizin yuvalarında mutluluk daim olsun. Ömür boyu saadet temenni ediyorum. Bu güzel merasimi hazırlayan Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

“ÜÇER BEŞER TORUN İSTİYORUZ”
AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ise konuşmasında “Allah bizlere bu imkanı verdi. 18 yıldır Bağcılar’da gençlerimiz evlendiriliyor. İmkanları belediye ve hayırsever işadamları tarafından destekleniyor. Bizler de sizleri dualarımızla destekliyoruz. Her birinizde üçer-beşer torun istiyoruz.” diye konuştu. AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca da evlenen çiftlerle beraber Bağcılar’da 800 çiftin mutluluğuna şahit olduklarını ifade etti. İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır ise Bağcılar Belediyesi’nin sosyal projelere ağırlık verdiğini söyledi. Çağırıcı da konuşmasında sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilediklerini belirterek, “Mutluluğu yakalamak istiyorsak kişilerin mutluluğunu hedefleyerek mutlu yuvalar kurmalıyız. Bir zamanlar birilerinin dalga geçtiği Bağcılar bugün İstanbul’da gıpta ile bakılan bir ilçe oldu. Bağcılar’ın temelinde var olan hayırsever işadamlarımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.

“MUTLULUĞA İMZA ATTILAR”
Şölenin ilerleyen dakikalarında Durmuş Darıcı-Tuğçe Sağdıç ile İsmail Karamavuç-Tuğba Koçoğlu çiftlerinin nikahları Başkan Çağırıcı tarafından kıyılırken, şahitliklerini Vali Mutlu, milletvekilleri Kıyıklık, Karaca, ve Kacır, İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Karaoğlan ile hayırsever işadamları Zühtü Cerit, Hasan Taşer, Kaya Aşçı, Suat Sancak ve Erdal Kaçır yaptı. Vali Mutlu, “Bunu ikiniz birlikte saklayacaksınız. Her şeyinizi birlikte muhafaza edeceksiniz.” dedikten sonra evlilik cüzdanını geline verdi. Vali Mutlu’nun eşi Gül Mutlu geline hediyesini verdi. Başkan Çağırıcı da nikah akdine imza atılan kalemi damada verdi. Ünal Kaçır da evlilik cüzdanını geline verdi. Müftü Sula tören sonrasında yaptığı duanın ardından da toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

“FETTAH CAN MÜZİK ZİYAFETİ VERDİ”
Gecenin ilerleyen saatlerinde sahne alan ünlü şarkıcı Fettah Can çiftlere ve salonu dolduran davetlilere müzik ziyafeti verdi.

x