Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanından Öz’e Ziyaret

- Yorumlar

Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Bozkurt, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında yapmış olduğu değerlendirmede Dernek Başkanı Aziz Bozkurt ; “Sivil Toplum Örgütleri ekonomiye, topluma, sosyal dayanışmaya, birlik ve beraberliğin pekişmesine katkıda bulunmak için vardır. Sivaslılar Derneği, sadece bir yöresel dernekten öte toplumumuza, ülkemize daha da yararlı çalışmalar yapmak amacı ile çalışmaktadır. İstanbul’un her ilçesinde önemli sayıda Sivas’tan gelen hemşehrilerimiz yaşamaktadır. Bizler yaşadığımız yeri ve çevreyi severken aynı zamanda geldiğimiz yöreleri de unutmuyoruz. İstanbul’da yaşayanların sorunlarını, mutluluklarını paylaşarak bir arada, birlik içinde yaşarken geldiğimiz yöreler için çabamız ve çalışmalarımız oluyor. Zaman zaman Belediye Başkanlarımızı ziyaret ediyor, görüş alışverişinde bulunuyoruz. Kartal Belediye Başkanımızla da Kartal ve belediye çalışmaları üzerine konuştuk. Yararlı bir görüşme oldu. Kendisine göstermiş olduğu ilgiden ve verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ de Kartal ve İstanbul’un hemşehri derneklerinin önemli birer merkezi durumuna geldiğine dikkat çekerek, “Dernekler, toplumun gelişimi, ilerlemesi ve sorunların aşılması adına yararlı çalışmalarda bulunmaktadırlar. Kartal Belediyesi olarak hemşehri derneklerini önemsiyor ve düşüncelerinden yararlanıyoruz. Onları ziyaret ediyor, etkinliklerine katılmaya çalışıyoruz. Karşılıklı olumlu bir ilişki içindeyiz. Bu arada her zaman söylediğim gibi biz hepimiz, Kartal’da yaşayanlar Kartallıyız ve Kartal’ı seviyoruz. Kartal’ımızda yaşayan her yöre, her bölge insanımızla güzel bir renk yumağıyız. Sevgimiz, saygımız, ülkemize olan bağımız ile daha güzel günlere birlikte yürüme inancındayız. Hemşeri dernekleri artık ciddi bir sivil toplum örgütü konumuna ermiştir. Belediye çalışmalarında önemli katkıları olduğu da bir gerçektir. Bu tür görüşmelerde belediyemizin önemli projelerini de anlatma olanağı buluyoruz” diye konuştu.

x