Kartal 24’ten Mehmet Ayvalıtaş Davası Canlı Aktarımı

- Yorumlar

Gezi Direnişi sırasında katledilen Mehmet Ayvalıtaş’ın davası Kartal Anadolu Adliyesi’nde görülüyor. Kartal 24 Gazetesi davayı takip ediyor.

Davada yaşananlar an ve an sizlerle olacak. Sürekli sayfayı yenileyin

Ali İsmail kormazın annesi adliye önünde açıklama yapıyor

“Bizlere müdahale edenler bırakın polis olmayı köpek bile olamazlar
Mahkemeleri nereye alırlarsa alsınlar katillerin peşini bırakmayacağız”

– Berkin Elvan’ın babasından davaya destek: “Yaşasın haklı mucadelemiz”

Konuşmanın ardından Berkin onurumuzdir diye slogan atılıyor

– Sebahat tuncel konusuyor:

1450710_10201982395695409_326175969_n“Biz biliyoruz ki dava adli dava değil siyasi davadır. Bu kazaya neden olan kişinin yargılanmasını eksik buluyoruz
Zihniyetin yargılanması gerek. Davaya girmek isteyenlere müdahale edildi.Mahkeme başkanına baskı yapılıyor. Bir kişi ifade verdi. Oda pişman olduğunu soyledi. Bu dava adli değil siyasi davadır. Devletin burada yargılanması gerek. Gezi direnişinde yaşananlardan dolayı yaşamını yitirenlerin göz önune alırsak valinin devletin yargılanması gerekBu mesele hepimizin meselesidir Bu ülkede demokrasi özgürlük talep edenlere gerekli sorumluluk yerine getirmediği sürece mucadelwmize devam edecegiz”
– Mahkeme şuan sürüyor kapıda bekleyen kitle sloganlar atarak adaletin yerini bulmasını istiyorlar- Duruşmaya bazı avukatların ve ayvalıtaş ın abisinin içeri alınmadığı öğrenildi.

– Polis baskısıyla içeri alınmayan halk camları kırdı. Mehmet Ayvalıtaş duruşmasında gerginlik. Adliyeye alınmak istemeyen Ayvalıtaş’ın yakınlarına polis tarafından biber gazı sıkılarak müdahale edildi. Bunun üzerine adliye önünde bekleyen çok sayıda kişi adliye kapılarını kırarak içeri gitmek istedi.

– Diğer Videolar:

Mehmet Ayvalıtaş Davası İçin Halk Toplandı- Kartal24.com – Tıkla İzle

– Gezi olaylarında üstüne araba sürülerek katledilen Mehmet Ayvalıtaş’ın duruşması öncesi çok sayıda adalet savunucusu adliye önünde toplandı

x